63-760, Zduny ul. Łacnowa 26 tel. (0-62) 7215771


Rok Szkolny 2010/11

Koniec roku szkolnego już nadszedł !!!!!!! - FOTO

W środę 22 czerwca zakończył się rok szkolny 2010/11. O godzinie 9 świadectwa i nagrody z rąk wychowawców otrzymały klasy I i II, a o 9.30 rozpoczęło się pożegnanie absolwentów. Najlepszą absolwentką Gimnazjum w Zdunach w tym roku została Agnieszka Jóskowiak.

Szkoła Promująca Zdrowie!!!

Szkoła Promująca Zdrowie jest to program, w którym członkowie społeczności szkolnej - pracownicy i uczniowie: podejmują starania, aby poprawić swoje samopoczucie i zdrowie, uczą się jak zdrowiej żyć i jak tworzyć zdrowe środowisko, zachęcają ludzi, zwłaszcza rodziców do podjęcia podobnych starań. - więcej

Dzień sportu. - FOTO

w środę 15 czerwca odbyło się święto sportu szkolnego na stadionie miejskim. Uczniowie rywalizowli w wielu dyscyplinach wykazując się sprawnością i zaangażowaniem. Najlepszym wręczono medale i dyplomy. W międzyczasie konsumowano kiełbaski z grila które popijano napojami.

Ropoczął się okres rajdów i wycieczek !!!! - FOTO

W dniach 8-10 maja gimnazjaliści z klas drugich ruszyli na podbój stolicy.Trasa wycieczkowa rozpoczęła sie od interaktywnego Muzeum Powstania Warszawskiego które przybliżyło zdunowiakom historię Warszawy. W Pałac Kultury zwiedzali wystawę „Człowiek: ewolucja niezwykła. Zaczęło się od Darwina.”. Spacer po warszawskim starym mieście, wizyta na Zamku Królewskim, w Łazienkach i Wilanowie. W programie znalazło się także zwiedznie TVP , Centrum Nauki Kopernik. Klasy trzecie w dniach 12-14 czerwca zwiedzały Czechy, w programie znalazł się: Mumlavski Vodopad, kompleks skoczni narciarskich, wejście na Certovą Horę, zwiedzanie Czeskiego Raju, Dolomitowych Jaskin, Jicina oraz Muzeum Karkonoszy. W ostanim tygodniu nauki odbywały się także rajdy piesze i rowerowe, grzybki i róznego rodzaju zajęcia na śweiżym powietrzu.

Wyniki egzaminu już są!!!

Gimnazjaliści z klas III oraz ich nauczyciele mają szczególny powód do dumy. W tegorocznym egzaminie nasza szkoła zajęła I miejsce w powiecie i znalazła się w czołówce szkół województwa w części matematyczno-przyrodniczej (śr. 27,35) i języka niemieckiego (śr. 33,22) oraz II miejsce w powiecie w części humanistycznej (śr. 25,95).

KONCERT DZIĘKCZYNNY. - FOTO

08.05.2011r odbył się KONCERT DZIĘKCZYNNY z okazji beartyfikacji Jana Pawła II w którym obok Chóru Harmonia, Zdunowskiego Zespołu Wokalnego wystąpiła młodzież Gimnazjum w Zdunach pod batutą Pana Adama Szczuraszka.

Rocznica Konstytucji 3 Maja!! - FOTO

Dnia 11.05.2011r odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pani Bojewska oraz Pan Szczuraszek przygotowali występ wraz z uczniami naszej szkoły. Akademię uświetnił nasz Chór Gimnazjalny.

Mistrzostwa Powiatu w L.A.. - FOTO

W dniu 06.05.2011 roku na stadionie w Krotoszynie odbyły się kolejne Mistrzostwa Powiatu w L.A w ramach Wielkopolskiej Gimnazjady. Uczniowie naszej szkoły zajęli kilka czołowych miejsc na podium, kwalifikując się jednocześnie do zawodów rejonowych. - więcejLas coraz bliżej nas!!! - FOTO

29 kwietnia 2011 roku w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Ziemi pod hasłem : „Las coraz bliżej nas”. Głównymi organizatorami było koło biologiczne i samorząd szkolny. W tym dniu przeprowadzono wiele konkursów, w których uczestniczyły wszystkie klasy. Uczniowie mieli za zadanie wykonać trójwymiarowe rzeźby owoców drzew takich jak klon, czy dąb oraz zrobić prezentację na temat wybranych rezerwatów przyrody na obszarze Zdun i okolic. W międzyczasie miały miejsce zawody sportowe klas drugich. Klasy pierwsze oraz trzecie brały udział w koncercie muzyków z Ameryki Łacińskiej.

Uczniowie klasy IIc zdobyli tablicę multimedialną!!! - FOTO

Jako szkoła starająca się o certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie podejmujemy różne zadania związane z profilaktyką prozdrowotną. Jednym z nich są konkursy powiatwe i ogólnopolskie. W tym roku nasza szkoła zajęła IV miejsce w Polsce w konkursie promującym zdrowie pt." Jedz smacznie i zdrowo" organizowanym przez firme Winiary. Z tego tytułu szkoła otrzymała tablicę multimedialną wraz z projektorem.

Egzamin w gimnazjum!!! - FOTO

We wtorek 12 kwietnia o godzinie 9.00, 84 gimnazjalistów przystąpiło do sprawdzianu wiadomości. W pierwszym dniu egzamin obejmował przedmioty humanistyczne, w drugim matematyczno-przyrodnicze w czwartek j.niemiecki. Patriotyzm był głównym tematem testu z wiedzy humanistycznej. Uczniowie musieli napisać między innymi rozprawkę i podanie. Wyniki dopiero w połowie czerwca.

XIV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. - FOTO

Grupa naszych uczniów wzięła udział w XIV Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki. - więcej

Młodzi, zdolni fizycy!!!

Gimnazjaliści ze Zdunach wzięli udział w IV Olimpiadzie Fizycznej dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimanzjalnych. Olimpiada odbyła się ona 21 marca w Zespole Szkół nr 2 w Krotoszynie a tematem przewodnim był dział fizyki zajmujący się elektromagnetyzmem. W kategorii gimnazjów wzięło udział 10 uczniów z powiatu krotoszyńskiego. Najlepszym fizykiem okazał się P.Maciejaszek z Gimnazjum nr 4 z Krotoszyna, drugą nagrodę zdobył zdunowianin – Patryk Kuliński, piąty był Sebastian Łakomy. Przygtowaniem uczniów zajmował się Pan J.Wilk.

Bal gimnazjalny 2011!!! - FOTO

W sobotę 26 lutego uczniowie klas trzecich rozpoczynając polonezem uczcili tardycyjną studniówkę. Wszyscy wyglądali bardzo elegancko i bawili się wyśmienicie.Połowinki klas II!! - FOTO

Na pożeganie karnawału klasy drugie Gimnazjum spotkały się 25 lutego na tradycyjnych „połowinkach”. Na wejściu obowiązywał krawat lub muszka. Dużym powodzeniem cieszył się konkurs karaoke. Przy dobrej muzyce i smacznym jedzeniu uczniowie miło spędzili czas.

Halowy Turniej Piłki Nożnej. - FOTO

26.02 odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców Gimnazjum o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Zdunach z okazji 92 rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Najlepsi okazali się piłkarze z Koźmin Wlkp.,II Kobylin, III Sulmierzyce, IV Zduny. Najlepszym strzelecem okazał się D.Kaźmierczak z Koźmina Wlkp., najlepszym bramkarzem: B. Wciórka z Kobylina.

Rocznica Powstania Wielkopolskiego. - FOTO

Tuż przed zimowymi feriami uczniowie gimnazjum przygotowali uroczystą akademię poświęconą rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Gościem honorowym tej uroczystości był Władysław Telega, absolwent tej szkoły, uczestnik walk zbrojnych podczas II wojny światowej, obecnie prezes zdunowskiego związku kombatantów. Jego wystąpienie było dla gimnazjalistów wspaniałą lekcją patriotyzmu.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy..

9 stycznia br. i u nas zagrała WOŚP. Już od wczesnych godzin rannych wolontariusze (uczniowie naszej szkoły) wyruszyli z puszkami na ulice naszego miasta, aby kwestować na szczyty cel - pomoc dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Wigilia w gimnazjum!! - FOTO

22 grudnia katecheci wystawili jasełka, w których wzięli udział uczniowie gimnazjum. Chór zaśpiewał kolędy. Samorząd Uczniowski zorganizował konkursy: na nalepiej przygotowany stół wigilijny, na wykonanie ozdób świątecznych. W klasach odbyły się spotkania z wychowawcami przy wigiljnych stołach.

Nastał czas Mikołaja !!! - FOTO

W poniedziałek 6.12.2010r Mikołaj przemierzał korytarze i klasy naszej szkoły obdarowując wszystkich słodyczami. Uczniowie zorganizowali dzień czerwony i większość przyszła ubrana w kolory Mikołaja. W klasach i na korytarzach pojawiły się choinki i inne ozdoby, szkoła przybrała świąteczny wystrój... Święta już blisko !!!

Działania koła PCK i Klubu Gimnazjalisty.

W ramach szkoły promującej zdrowie podjęliśmy działania związane z profilaktyką antynikotynową. Zbieraliśmy produkty spożywcze na świąteczna paczkę pod hasłem " Paczuszka dla Głodnego Brzuszka". Z okazji dnia 1 grudnia czyli Światowej Walki Z AIDS przeprowadziliśmy ankietę wśród młodzieży oraz wzięliśmy udział w konkursach na ten temat. - więcej

Dyskoteka andrzejkowa!! - FOTO

25 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową dla klas I-III. Gimnazjaliści bawili się doskonale.

Rogale św. Marcina w gimnazjum.

W dniu 10 listopada Samorząd Gimnazjum w przeddzień święta św. Marcina zorganizował konkurs na rymowane wykonanie tradycyjnych potraw wielkopolskich. Zadaniem dla każdej klasy było przygotowanie zdjęcia wylosowanej wcześniej potrawy , tradycyjny sposób wykonania oraz wykonanie potrawy na wesoło czyli rymy. Nagrodą za włożony trud w wykonanie pracy były tradycyjne rogale św. Marcina. Smacznego!

Turniej Tenisa Stołowego!! - FOTO

10 listopada na sali gimnastycznej rozegrano Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza GiM Zduny z okazji Święta Niepodległości. Wzięło w nim udział 32 uczniów i uczennic z pięciu gimnazjów powiatu krotoszyńskiego. Uroczystego rozpoczęcia dokonali: Burmistrz Zdun W.Ulatowski i dyrektor Zespołu Szkół w Zdunach A.Hejdysz. W punktacji drużynowej szkół zwyciężyło Gimnazjum w Zdunach, indywidualnie w grupie dziewcząt brylowały zdunowianki Monika Siwiec (Im.) i Sandra Płaczek (IIIm.).

O życiu i twórczości Samuela Twardowskiego!!

8 listopada został rozstrzygnięty konkurs wiedzy o życiu i twórczości Samuela ze Skrzypny Twardowskiego. Organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Zdunach. Po podsumowaniu punktacji z trzech etapów okazało się, że pierwsze miejsce zdobyła Agnieszka Jóskowiak, drugie Marlena Lipińska a trzecie Aleksandra Drozd. Wszystkie są uczennicami klasy III c. Gratulujemy.

Koło lingwistyczne zaprasza!!!

W naszym GIMNAZJUM utworzone zostanie koło lingwistyczne, na którym będzie można ćwiczyć i poszerzać swoją znajomość JĘZYKA NIEMIECKIEGO oraz uczyć się od podstaw JĘZYKA DUŃSKIEGO. Oprócz tego poznacie kraj i kulturę Niemiec i Danii, a zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem komputerów, Internetu i specjalnie utworzonego serwisu edukacyjnego. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do kontaktu z opiekunem koła – panią Joanną Józyk. Uwaga! Ilość miejsc ograniczona! - więcej


^^^^^ ŚWIĘTO DRZEWA ^^^^ - FOTO

23 października obchodziliśmy Święto Drzewa. W programie uwzględniono: sadzenie drzewek , nadanie imion drzewkom - każda klasa miała swoje imię, konkurs na makietę ekosystemu drzew, przebranie się za drzewo i opis tego drzewa , konkurs plastyczny - pt. "Drzewo oczami artysty" oraz konkurs wiedzy dotyczący podstawowych informacji o drzewach i krzewach Polski. Elementem dodatkowym była prelekcja filmów o parkach narodowych Polski.

Na basenie we Wrocławiu!! - FOTO

W Październiku uczniowie klasy II a i b uczestniczyli w wycieczce do Aquaparku we Wrocławiu. Była to jedna z form kształtowania nawyków prozdrowotnych czyli promocji aktywności ruchowej. Priorytetem naszej szkoły jest udostępnienie jak najwięcej form aktywności w ramach szkoły promującej zdrowie.

Niech żyją CHŁOPAKI!!! - FOTO

We wszystkich klasach odbyły się imprezy zorganizowane przez dziewczęta, które prześcigały się w pomysłach na uatrakcyjnienie tego dnia.

Sprzątanie świata. - FOTO

W ostanim tygodniu września nasza szkoła po raz kolejny brała udział w akcji „Sprzątanie Świata”.

MŁODZI ZDUNOWSCY NAUKOWCY W POZNANIU!!!

24 września br. grupa 20 uczniów i uczennic zdunowskiego gimnazjum pod opieką pań: M. Miśkiewicz- Żyto i H. Malec wzięło udział w „Nocy Naukowców” zorganizowanej przez poznańskie wyższe uczelnie. Uczniowie brali udział w warsztatach i pokazach naukowych w Collegium Biologicum i Obserwatorium Astronomicznym UAM, a także w Wydziale Nauk o Żywieniu i Żywności oraz Collegium Maximum Uniwersytetu Przyrodniczego.

Pasowanie klas pierwszych... - FOTO

W poniedziałek 4.X, uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na uczniów naszego gimnazjum przez Dyrektora Andrzeja Hejdysza. Doświadczeni koledzy i koleżanki z klas trzecich przygotowali dla „kociaków” kilka ciekawych zadań. Po zmaganiach w murach szkolnych uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się nad staw P.Stanisławskich. Tam czekały ich kolejne rozgrywki, tym razem sportowe. Po zmaganiach sportowych można było skosztować smażonych kiełbasek oraz pysznych ciast.

Europejski Dzień Języków !!! - FOTO

24 września uczniowie naszego gimnazjum pojawili się w szkole bez książek i zeszytów…, a zamiast pisać sprawdziany i kartkówki mogli spróbować tortu ze Schwarzwaldu i wygrać świetne nagrody w konkursach. W tym dniu obchodziliśmy Europejski Dzień Języków !!! Było wesoło, smacznie i kolorowo…

Gimnazjaliści na podium Mistrzostw Świata!!!

24 - 26.09.2010 w Karpaczu odbyły się XII Mistrzostwa Świata Karate SHOTOKAN FSKA w których Wiktor Adamski zdobył 2 miejsce w kata indywidualnym i 3 miejsce w kumite indywidualnym a Miłosz Poczta 5 miejsce w kumite indywidalnym. Gratulujemy!!!! Startowało ok. 600 zawodników, 44 reprezentacje z 22 krajów.

Bieg Sokoła w Kobiernie. - FOTO

26 września 2010 roku odbył się 15 Przełajowy Bieg Sokoła w Kobiernie. Dziewczęta i chłopcy z Gimnazjum w Zdunach w klasyfikacji zespołowej zdobyli Puchar Starosty Krotoszyńskiego zajmując 4 miejsce. Najlepsze wyniki naszych uczniów: kl.I Ł.Szymkowiak-2 m.; kl.II B.Pospiech - 2 m.; kl.III W.Jóskowiak - 3 miejsce. Opiekunowie: B.Ćwigoń i G.Dengusiak

Gimnazjaliści najlepsi w krosie strzeleckim!!!! - FOTO

15.09 na terenie ZSP w Zdunach odbyły się powiatowe zawody w krosie strzeleckim. Kros obejmował: bieg, rzut granatem oraz strzelanie z wiatrówki. Reprezentacja gimnazjum w składzie Karolina Krawczyk, Wojciech Jóskowiak oraz Miłosz Poczta zajęła I miejsce. Opiekunem był J.Wilk.

Wracamy do szkoły!!!!!

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2010/2011. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Do najbliższych ferii zostało tylko 4 miesiące.


Rok Szkolny 2009/10

A teraz mamy W A K A C J E !!!!!!!

Wszystkim życzymy wymarzonych i zasłużonych wakacji, nabierajcie sił i opalenizny do zobaczenia na basenie!!!

Koniec roku szkolnego już nadszedł !!!!!!!!!!! - FOTO

W piątek 25 czerwca zakończył się rok szkolny 2009/10. O godzinie 8 świadectwa i nagrody z rąk wychowawców otrzymały klasy I i II, a o 9 rozpoczęło się pożegnanie absolwentów. Najlepszą absolwentką Gimnazjum w Zdunach w tym roku została Karolina Malec.


Dzień sportu. - FOTO

18 czerwca odbyło się święto sportu szkolnego na stadionie miejskim. Uczniowie rywalizowli w wielu dyscyplinach wykazując się sprawnością i zaangażowaniem. Najlepszym wręczono medale i dyplomy.

FESTYN SZKOLNY. - FOTO

12 czerwca 2010 odbył się FESTYN SZKOLNY w klimacie hawajskim na boisku szkolnym wyrosła palma, pojawił się wodospad a wszyscy uczestnicy chodzili udekorowani kolowymi girlandami. Wystąpił zespół tańca hawajskiego na macie pokazali się sumici, wszyscy mieli okazje sprawdzić swoje szczęście w loteri fantowej.

Matematyczne umysły naszego Gimnazjum.

10 uczniów wzięło udział w wiosennej sesji ogólnopolskiej olimpiady przedmiotowej z matematyki zorganizowanej przez firmę Olimpus. Wszyscy uczestnicy wykazali wysoki poziom wiedzy i uzyskali wyniki powyżej średniej krajowej. - więcej

Dzień Europy. - FOTO

17 maja 2010 odbył się apel dotyczący Dnia Europy zorganizowany przez Szkolny Klub Europejski. W jego trakcie uczestnicy wysłuchali informacji o historii i instytucjach Unii Europejskiej. Przybliżono postacie znanych Europejczyków. Atrakcją spotkania okazały się przygotowane przez członków Klubu konkursy, np. układanie puzzli przedstawiających flagę Unii Europejskiej, projektowanie polskiej wersji monety euro oraz zagadki, w których mogli się wykazać znajomością charakterystycznych symboli państw członkowskich.

„Tydzień Zdrowia”. - FOTO

W kwietniu odbył się „Tydzień Zdrowia” w ramach obchodów światowego Dnia Zdrowia pod hasłem „CZŁOWIEK I MIASTO”. Był także częścią projektu realizowanego w gimnazjum pt.” Bądźmy zdrowi , wiemy wiec działamy” , którego zadaniem jest upowszechnienie wiedzy z zakresu planowania prawidłowego żywienia , a także propagowania zwiększenia aktywności fizycznej wśród młodzieży szkolnej - więcej

Egzamin w gimnazjum. - FOTO

We wtorek 27 kwietnia o godzinie 9.00 rozpoczął się egzamin gimnazjalny. Na pierwszy ogień poszły przedmioty humanistyczne, w środę matematyczno-przyrodnicze a w czwartek j.niemiecki. Oj, grzały się uczniowskie procesory, a na niektórych twardzielach brakowało potrzebnych wiadomości. Wyniki dopiero w połowie czerwca.

Wieczornica. - FOTO

18 maja 2010 r. mieszkańcy Zdun i okolicznych wiosek wzięli udział w wieczornicy upamiętniającej 5. rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II. Inicjatorem widowiska był mgr Adam Szczuraszek. - więcej

Lekcja katyńska. - FOTO

W naszym gimnazjum zorganizowano wystawę poświęconą 70 rocznicy zbrodni katyńskiej aby przybliżyć uczniom ten tragiczny epizod w historii Polski i uczcić jej ofiary. Katyń jest słowem symbolem o tragicznej wymowie. Po 70 latach wywołuje wciąż żywe emocje, wiele dramatycznych skojarzeń, budzi niepokój, grozę i żal. Zbrodnia tym bardziej okrutna , że potęgowana przez lata poprzez trwanie w katyńskim kłamstwie. Dziś to wciąż żywa historia, która co roku rozświetla się ciepłym światłem tysięcy zniczy i ta nasza wystawa jest jednym z tych zniczy, naszym światłem pamięci!

Tomek najlepszy w konkursie "Moja Wielkopolska"!!!

29 marca w Lądzie odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Moja Wielkopolska” gdzie nasz uczeń Tomasz Kołata zajął I miejsce. Gratulujemy. - więcej

„Szopen w literaturze polskiej”.

9 marca odbył się powiatowy konkurs recytatorski „Szopen w literaturze polskiej”. Organizatorem konkursu była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Miliczu. W konkursie Joanna Juskowiak zajęła III miejsce, natomiast Magda Grobelna otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy.

Koncert muzyczny. - FOTO

9 marca w naszej szkole gościli wirtuozi z Łodzi. Dzięki ich muzyce nasi gimnazjaliści przeżyli miłe wrażenia artystyczne. Koncert został nagrodzony gromkimi brawami. Wszyscy bawili się fantastycznie.

Halowa piłka nożna. - FOTO

W dniu 26 lutego 2010 r. w III Turnieju „Gimnazjum Cup” o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Koźminie Wlkp. w halowej piłce nożnej nasi chłopcy zajęli IV miejsce.
04.03.2010 roku w Rozdrażewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej gdzie reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce.

Sukcesy naszych gimnazjalistek. - FOTO

Uczennice naszego gimnazjum po raz kolejny odniosły znaczące sukcesy w konkursach przedmiotowych z j.niemieckiego. Karolina Malec, uczennica klasy IIIc, zajęła 3 miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego. Ania Wostal uczennica klasy IIa,całkowicie zdyskredytowała swoje rywalki i rywali i zajęła pierwsze miejsce w tym konkursie. Ania brała także udział w Wojewódzkim Konkursie Języka Niemieckiego, który odbył się w Poznaniu. Nie można też przeoczyć największego sukcesu Ani- drugiego miejsca na szczeblu regionalnym w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (konkurs odbył się 02.01.2010) . Przed nią już tylko finał w Warszawie. Gratulujemy i trzymamy kciuki!

II MIEJSCE NASZYCH SIATKAREK !

17 lutego odbyły się Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w Piłce Siatkowej dziewcząt.Naszym gimnazjalistkom za zajęcie II miejsca należą się gratulacje i podziękowania. - więcej

***** Bal gimnazjalny. ***** - FOTO

11 lutego uczniowie klas III w pełnej gali stawili się w małej sali gimnastycznej. Bal rozpoczął się tradycyjnym polonezem, a tańcom i biesiadzie nie było końca.

Połowinki!!! - FOTO

W sobotę 13 lutego uczniowie klas drugich brali udział w tradycyjnym balu zwanym przez niektórych połowinkami. Wszyscy bawili się wyśmienicie a dzięki rodzicom niczego nie brakowało.

Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego!! - FOTO

8 lutego odbył się apel z okazji 91 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i walk, jakie toczyły się w okolicy Zdun. Przybyli Władysław Ulatowski - burmistrz Zdun, Marian Sobański - zastępca burmistrza Zdun i W.Telega - prezes koła ZBOWiD. Program artystyczny na który złożyły się wiersze i pieśni z okresu powstania przedstawili nasi uczniowie pod pod kierunkiem nauczycieli Z.Wiatrak i A.Szczuraszka.

III Halowy Turniej Piłki Nożnej!! - FOTO

8 lutego na terenie naszego gimnazjum odbył się III Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSP w Zdunach z Okazji 91 ROCZNICY POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO. Zwyciężyło gimnazjum w Koźminie Wlkp., II Zduny, III Kobylin. Najlepszym zawodnikiem został Sz.Pilipa z Sulmierzyc, najlepszym strzelcem został E.Goździński, najlepszym bramkarzem P.Banasiewicz ze Zdun.

FERIE, FERIE i po FERIACH!!! - FOTO

W czasie ferii zimowych uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w rozgrywkach sportowych i wycieczkach. Dla klas pierwszych zorganizowano dyskotekę, a klasa druga „b” wykorzystała zimową aurę i udała się na kulig. Zorganizowano również zajęcia przygotowujące młodzież do egzaminu gimnazjalnego. Pod okiem informatyka uczniowie surfowali po sieci. Kto chciał, mógł skorzystać z oferty szkoły i przyjemnie oraz efektywnie spędzić ferie.

Wigilia w gimnazjum!!! - FOTO

22 grudnia katecheci wystawili jasełka, w których wzięli udział uczniowie gimnazjum. Chór zaśpiewał kolędy. Samorząd Uczniowski zorganizował konkursy: na najgrubszego gwiazdora, na wykonanie ozdób świątecznych, "Jaka to kolęda". W klasach odbyły się spotkania z wychowawcami przy wigiljnych stołach.

Nareszcie przybył MIKOŁAJ!!! - FOTO

W poniedziałek 7 grudnia z lekkim opóźnieniem po gimnazjum grasował Mikołaj w obstawie śnieżynek i częstował wszystkich słodkimi prezentami. Zgodnie z tradycją uczniowie przyjęli go z entuzjazmem, większość przyszła ubrana w kolory Mikołaja. W klasach i na korytarzach pojawiły się choinki i inne ozdoby, szkoła przybrała świąteczny wystrój... Święta już blisko !!!

Ryby mają głos!!!! - FOTO

30 listopada obchodziliśmy w naszej szkole światowy dzień bez zakupów pt. Ryby mają głos. Była to szczególna okazja by rozpowszechnić informacje na temat przeławiania , zagrożonych gatunków ryb i potrzeby zrównoważonego rybołówstwa.Działania opierały się na 4 etapach :1. ankieta; 2. apel; 3. konkurs plastyczny na najlepiej namalowana rybę farbami (wygrały: wśród klas I- Ib tuńczyk, II- IIc dorsz, III – IIIa pstrąg); 4. test wiedzy o rybach.

Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Zdun!!! - FOTO

12 listopada na sali Zespołu Szkół w Zdunach rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Zduny z okazji Święta Niepodległości. Organizatorami byli Uczniowski klub Sportowy „IMPULS” oraz ZS Gimnazjum w Zdunach. Puchary i nagrody sponsorował Burmistrz Zdun. Wzięło w nim udział 33 uczniów i uczennic z 6 gimnazjów powiatu krotoszyńskiego.Uroczystego rozpoczęcia dokonali: Burmistrz Zdun Władysław Ulatowski i v-ce dyrektor Zespołu Szkół w Zdunach Dorota Krupińska. - więcej

47 Międzynarodowy Bieg Uliczny „Niepodległości” w Ostrowie Wielkopolskim.

25 października nasi gimnazjaliści wzięli udział w 47 Międzynarodowym Biegu Ulicznym „Niepodległości”, który odbył się w niedzielę o 12.00 na ostrowskim Rynku. - więcej

Dzień Nauczyciela w gimnazjum - FOTO

12 października odbył się apel z okazji Dnia Nauczyciela. Nauczyciele wraz z uczniami zebrali się na korytarzu aby obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów gimnazjum. Na apelu wręczono dyplomy z podziękowaniem za pracę. Nauczyciele w świetnych humorach obejrzeli przedstwienie.

I Festiwal Tenisa Stołowego o Puchar MSiT!! - FOTO

12 października 2009 w Zespole Szkół w Zdunach odbyły się eliminacje miejsko – gminne I Festiwalu Tenisa Stołowego o Puchar Ministra Sportu i Turystyki organizowanego przez Polski Związek Tenisa Stołowego w Warszawie.Dla zwycięzców Rada Rodziców Szkoły ufundowała medale i dyplomy. Zwyciezcami eliminacji szkolnch okazali się: Sandra Płaczek, Paulina Karwik, Lidia Szymczak oraz chłopcy: Błażej Rataj, Mateusz Macuga, Maciej Szeszycki.

Rocznica wyboru Wielkiego Polaka - Karola Wojtyły na Papieża!

16 października młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w apelu upamiętniającym rocznicę wyboru Wielkiego Polaka - Karola Wojtyły na Papieża Jana Pawła II. Uczniowie w skupieniu wysłuchali montażu poetycko-muzycznego. Występy gimnazjalistów, przygotowane pod kierunkiem mgr Damiana Szostaka, zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Europejski Dzień Języków!!! - FOTO

30 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Zamiast siedzieć w ławkach , pisać kartkóweczki i sprawdziany, uczniowie wyruszyli w filmową podróż do Londynu i obejrzeli zdjęcia z wakacyjnych zagranicznych wojaży swoich koleżanek i kolegów organizowanych przez szkołę ( Szwajcaria, Węgry, Rumunia). Organizatorzy przygotowali również liczne konkursy i ciekawe nagrody. Dobrej zabawy i piosenek w językach obcych nie brakowało :)

Rajd Smażonego Karpia!!! - FOTO

3 października mocna ekipa na rowerach pod kierunkiem Pani Zofii Wiatrak wzięła udział w 38 Rajdzie Smażonego Karpia którego meta znajdowała się w Rudzie Sułowskiej. Gimnazjaliści wzięli udziałw w konkursie wiedzy o Dolnym Śląsku w którym zajęli trzy pierwsze miejsca: zwyciezcą został Tomasz Kołata,2-Karolina Malec, 3-Krystian Przybylski

Pasowanie klas pierwszych!!! - FOTO

30 września w ciekawej scenerii indiańskiej wioski odbyło się pasowanie klas pierwszych przygotowane tradycyjnie przez trzecioklasistów i ich wychowawców. Każda z klas (i wychowawcy również) otrzymała swoją okazjonalną nazwę: Ia to szczep Zielonego Oka, Ib Szczep Giętkiego Języka, Ic Szczep Małej Sarenki. - więcej

Uczeń naszego gimnazjum został mistrzem Europy!!!!!!

03-06.09.2009 na Mistrzostwach Europy Dzieci, Kadetów i Juniorów w Constanca Rumunia, mistrzem Europy został Wiktor Adamski w kumite do 13 lat, oraz w Kata drużynowym Kadetek nasze absolwentki: Anna Olejnik, Jagoda Młynarz i Patrycja Szyja. Moc gratulacji, szczególne dla trenera UKS SHODAN Jarosława Adamskiego.

Witaj S Z K O Ł O !!!!

Niestety wakacje się skończyły, woda z basenu wypuszczona a słońce za chmurami. Czas spotkać się w ławkach szkoły.
1 września gimnazjaliści spotkali się w szkole w swoich klasach. Pierwszoklasiści zostali uroczyście powitani przez Dyrekcję oraz przydzieleni do poszczególnych klas, poznali swoich wychowawców. - FOTO

INFORMACJA DLA RODZICÓW!!

Informujemy, że rodzice uczniów, którzy od 01.09.2009r. rozpoczną naukę w klasie I gimnazjum, mogą starać się o „wyprawkę szkolną 2009” (dofinansowanie zakupu książek). Warunkiem jest kryterium dochodowości, które nie może przekroczyć 351 zł netto.Warunkiem niezbędnym jest złożenie wniosku oraz zaświadczenia o wysokości dochodów osiągniętych w miesiącu sierpniu 2009r. Wniosek wraz z zaświadczeniem należy złożyć w sekretariacie zespołu do 05.09.2009r. - wniosek

Rok Szkolny 2008/09

W A K A C J E !!!!!!


Festyn Szkolny!!- FOTO

Podczas festynu na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z gimnazjum prezentując swoje umiejętności wokalne i teatralne. Zorganizowano też pokaz karate UKS Shodan Zduny. Odbyły się zawody sportowe, rozgrywki bilardowe, loteria fantowa.

Koniec roku szkolnego !!!!!!!!!!!- FOTO

W piątek 19 czerwca zakończył się rok szkolny 2008/09. O godzinie 8 świadectwa i nagrody z rąk wychowawców otrzymały klasy I i II, a dzień wcześniej pożegnano absolwentów.
Najlepszą absolwentką Gimnazjum w Zdunach w tym roku szkolnym została Michalina Beduch z klasy IIIa.

Dzień Sportu>>> - FOTO

18 czerwca odbyło się święto sportu szkolnego na stadionie miejskim. Uczniowie rywalizowli w wielu dyscyplinach wykazując się sprawnością i zaangażowaniem. Wszystkim Rada Rodziców zafundowała kiełbaski i napoje. Najlepszym wręczono medale i dyplomy.

KOMERS!!! - FOTO

10 czerwca klasy trzecie bawiły się na KOMERSIE, ktorym żegnały sie z gimnazjum. Dziewczyny zmieniły się w eleganckie damy a chłopcy zadawali szyku w garniturach. Po brawurowo wykonanym polonezie rozpoczęły się tańce w różnych kombinacjach.

Zbadano umiejętności sportowe gimnazjalistów!!! - FOTO

15.05.2009r badano umiejętności sportowe gimnazjalistów w następujących dyscyplinach sportowych: gimnastyka, lekka atletyka, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka.

Bezkonkurencyjne gimnazjalistki z zespołu „ Freak dance”!!!!!

7 maja br. 159 młodych tancerzy tworzących 28 formacji tanecznych rywalizowało ze sobą podczas IV Powiatowego Turnieju Tanecznego „Roztańczony Orpiszew 2009”. Sędziowie oceniali poziom choreografii, wykonanie techniczne, rytmiczność, zsynchronizowanie zespołu, estetykę wykonywanych figur oraz odbiór wizualny grupy. Bezkonkurencyjne okazały się Marta Machowska i Patrycja Hincke (IIIc). Gratulujemy !!!

Podsumowanie Dnia Ziemi i Tygodnia Zdrowia!!! - FOTO

Dnia 30 kwietnia odbyło się spotkanie młodzieży gimnazjalnej z okazji „ Dnia Ziemi”; "Dnia Samorządności” i „ Tygodnia Zdrowia”. W trakcie spotkania zostały podsumowane konkursy, które odbyły się wcześniej( laurka dla drzewa, plakat ekologiczny, konkurs wiedzy o środowisku. Wszystkim wyróżnionym uczestnikom poszczególnych konkursów zostały przyznane nagrody. - więcej

XXXIV spotkanie z wiosną na Borownicy. - FOTO

25 kwietnia już ponad 200 turystów, w tym również gimnazjaliści i nauczyciele z naszej szkoły, wzięło udział w rajdzie turystycznym z metą na Szańcu Powstańczym na Bojownicy. Przy pięknej słonecznej pogodzie, wspólnym ognisku i wielu konkursach na mecie uczestnicy miło spędzili czas.

EGZAMINY !!!! - FOTO

W środę 22 kwietnia o godzinie 9.00 rozpoczęto sprawdzanie wiadomości gimnazjalistów w pierwszym dniu egzamin obejmował przedmioty humanistyczne, w drugim matematyczno-przyrodnicze w piątek niemiecki. Uczniowie solidnie przepracowali ostanie tygodnie i samodzielnie rozwiązywali trudne zadania, nikt nie korzystał z inerernetowych ściąg.

Trzecioklasiści potrzebujecie pomocy w wyborze zawodu???

W naszej szkole rozwija się bardzo aktywnie doradztwo zawodowe. Zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego przeprowadzane są w miarę możliwości w różnych formach. - więcej

Zapraszamy uczniów klas III do pracowni komputerowej!!!

Co tydzień w każdy wtorek o godz 13.30 możecie skorzystac z Internetu i dowiedzec się więcej o szkołach ponadgimnazjalnych, spawdzic swoje umiejętności rozwiązując testy gimnazjalne z ubiegłych lat, przejśc terning zapisów elektronicznych. Jak założyc konto

Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych!! - FOTO

3 kwietnia w Krotoszynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Biegach Przełajowych, do finału wojewódzkiego w Żerkowie zakwalifikowali się: Patrycja Kuszaj, Nicole Wostal i Szymon Marszałek. Gratulujemy im i życzymy powodzenia.

Rocznica śmierci wielkiego Polaka, Papieża Jana Pawła II. - FOTO

2 kwietnia br. w kościele parafialnym w Zdunach już po raz czwarty, miejscowa społeczność wzięła udział w wieczornicy upamiętniającej rocznicę śmierci wielkiego Polaka, Papieża Jana Pawła II.- więcej

„Akademia Techniki” w Zdunach!! - FOTO

W ramach projektu „Akademia Techniki” w dniu 23 marca 2009r. w naszym gimnazjum odbyły się zajęcia prowadzone przez trenerów z Warszawy.Spotkanie miało charakter prezentacji multimedialnej na temat wykorzystywania technologii LCD w różnego rodzaju sprzęcie RTV. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klas trzecich. Każdy uczeń otrzymał upominek. Sponsorem projektu jest FREEDOM oraz firma Samsung, a patronat naukowy objęła Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie.

Marcowy apel!!! - FOTO

20 marca 2009r. uczniowie gimnazjum otrzymali nagrody rzeczowe za osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze w I półroczu r. szkolnego 2008/2009. Nagrodzone zostały osoby z najwyższą średnią ocen, uznane przez rówieśników za „Najżyczliwszego ucznia w klasie”, ze 100% frekwencją, biorące udział w różnych konkursach szkolnych i pozaszkolnych, itp.
Liczymy na to, że w przyszłym roku będziemy mogli nagrodzić jeszcze liczniejszą grupę wychowanków.

Mistrzostwa Gimnazjum w Zdunach w tenisie stołowym.

W środę 25 lutego tenisiści stołowi rozegrali Mistrzostwa Gimnazjum w Zdunach. Zwyciężyli: Martyna Sęk i Sebastian Gradel.Turniej zorganizowany został przez UKS Impuls, a sędziowały Barbara Ćwigoń i Alina Wilk. - więcej

Uczciliśmy 90 rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego.

- FOTO

6.02.2009r grupa 43 osób pod opieką p. H.Malec i p. Z.Wiatrak wyruszyła na rajd pieszy do szańca powstańczego nad Borownicą. Naszą wyprawą uczciliśmy 90 rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego. Przy szańcu spotkaliśmy się z młodzieżą z Krotoszyna. Uczestniczyliśmy w mszy polowej i w apelu poległych. 8 lutego w restauracji pana Wawrzyniaka odbyło się podsumowanie wszystkich działań związanych z obchodami rocznicy wybuchu powstania wlkp.. Część artystyczną przygotowała młodzież naszego gimnazjum pod opieką p. Z.Wiatrak i p. A.Szczuraszka.

Sukces zdunowskich tenisistów.

W czwartek 5 lutego tenisiści UKS IMPULS reprezentując Gimnazjum w Zdunach wzięli udział w indywidualnych Mistrzostwach Gimnazjów Powiatu Krotoszyńskiego w Rozdrażewie. W grupie dziewcząt zwyciężyła Martyna Sęk, a Sebastian Gradel był drugi. Oboje awansowali do etapu rejonowego, który odbędzie się w Siedlikowie. Oprócz nich grali jeszcze Natalia Walkowiak i Mateusz Sęk, którzy zajęli miejsca 5-6, a Maja Siwiec 9-10.

Zduny zdobyły puchar!!! - FOTO

30 stycznia odbył się II Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopów o Puchar Dyrektora ZS w Zdunach z okazji 90 rocznicy Powstania Wielkopolskiego po zaciętej walce wygrało Gimnazjum Zduny pokonując przeciwników z Krotoszyna, Cieszkowa i Sulmierzyc. Najlepszym strzelcem został Hubert Hoffman, najlepszym zawodnikiem Szymon Mayer a najlepszym bramkarzem Kamil Majda.

W czasie ferii zapraszamy do szkoły!!!!

W czasie ferii na terenie szkoły odbywać się bedzie wiele ciekawych zajęć sportowych i muzycznych, będą poranki filmowe oraz wyjazdy na basen i narty. Uczniowie przygotowujący sie do egzaminów będą mogli konsultować rozwiązania testów. - PLAN FERII

,,Koncert kolęd'' - FOTO

Cóż to była za uczta dla ucha! Niech żałują Ci, którzy nie przybyli 24 .01 br. o godz. 15 do kościoła parafialnego w Zdunach! Odbył się tutaj ,,Koncert kolęd'' w wykonaniu chórów działających w naszym mieście. Gościem specjalnego był fenomenalnie śpiewający Chór Nauczycieli z Ostrowa Wielkopolskiego. Koncert rozpoczął chór gimnazjalny pod dyrekcją p. A. Szczuraszka . Gimnazjaliści śpiewali wspaniale! Wielkie brawa. Występy poszczególnych chórów były przeplatane recytacją utworów o tematyce bożonarodzeniowej w wykonaniu uczennic z kółka teatralnego.

No i koniec semestru !!!!

W połowie stycznia odbyły sie egzaminy próbne( ich wyniki w opracowaniu ) przygotowujące naszych gimnazjalistów do batali o dobre miejsca w szkołach średnich. Po trudnym styczniu zakończyliśmy semestr I i od 2 lutego rozpoczynamy nowy. Do ferii pozostało tylko 2 tygodnie chyba wytrzymamy choć wielu powaliła grypa????

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

11 stycznia br. i u nas zagrała WOŚP. Już od wczesnych godzin rannych wolontariusze (uczniowie naszej szkoły) wyruszyli z puszkami na ulice naszego miasta, aby kwestować na szczyty cel - pomoc dla dzieci z chorobami nowotworowymi. Natomiast o godz. 16 młodzi adepci sztuki teatralnej naszego gimnazjum wystąpili na zdunowskim rynku ze sztuką pt. ,,Czerwony Kapturek sztuka księcia''. Chociaż jej tytuł brzmi bajkowo, to mówi o sprawach poważnych. Ostrzega młodzież przed bezkrytycznym zawieraniem internetowych znajomości.

JASEŁKA 2008. - FOTO

19 grudnia katecheci wystawili jasełka, w których wzięli udział uczniowie gimnazjum. Samorząd Uczniowski zorganizował konkursy na najładniej opakowany prezent, wystrój drzwi klas, najlepiej zaśpiewaną kolędę oraz stroje aniołów i bombek. Chór zaśpiewał kolędy.

Już odwiedził nas Mikołaj!!! - FOTO

Jak co roku w grudniu obchodziliśmy w naszej szkole Mikołajki, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Mikołaj wraz z dwoma śnieżynkami odwiedzał każdą klasę, składał życzenia, wręczał słodycze.

90 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości!! - FOTO

11 listopada minęła 90 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. z tej okazji uczestnicy kółka teatralnego napisali scenariusz widowiska słowno-muzycznego pt. "Święto niepodległości". Przedstawiono w nim trudną i pełną wyrzeczeń drogę narodu do odzyskania pełnej niezawisłości i suwerenności państwa. Opiekunem kółka teatralnego jest p. I.Suleja a chór prowadził p. A.Szczuraszek

Puchar Burmistrza dla Gimnazjum w Zdunach!!! - FOTO

5 listopada rozegrany został turniej tenisa stołowego o Puchar Burmistrza Gmina i Miasta Zduny z okazji Święta Niepodległości. W rozgrywkach indywidualnych w grupie dziewcząt zwyciężyła Martyna Sęk, a Sebastian Gradem był drugi w grupie chłopców. Ponadto zawodnicy drużynowo wywalczyli puchar dla swojej szkoły. - więcej

Dzień Edukacji Narodowej w Gimnazjum. - FOTO

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej samorząd uczniowski przygotował krótkie spotkanie, na którym wspólnie bawili się nauczyciele i uczniowie. Najwięcej emocji wzbudził konkurs na najbardziej oryginalne przebranie za swojego wychowawcę. - więcej


Gimnazjum w Zespole Szkół w Zdunach po raz trzeci potwierdziło udział w programie społecznym "Szkoła bez przemocy". W ramach tego przedsięwzięcia na terenie placówki obowiązują zasady zamieszczone w kodeksie "Szkoła bez przemocy". Są to zasady, których przestrzeganie pozwoli naszej szkole być szkołą wolną od przemocy i agresji. Kodeks "Szkoły bez przemocy" jest zamieszczony w widocznym miejscu na korytarzu naszej szkoły. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z jego treścią !!! Obok kodeksu znajduje się skrzynka „Na to, co boli”. Wszelkich informacji o programie można szukać na stronie: - www.szkolabezprzemocy.pl

Europejski Dzień Języków Obcych!!! - FOTO

Dnia 2 października nasze germanistki pod przewodnictwem p. J. Wojcieszak - Żyto zorganizowały spotkanie dla klas pierwszych i drugich z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Spotkanie przybliżyło uczniom tradycję obchodzenia tego święta oraz pozwoliło im na pochwalenie się językiem, wskazanie poszczególnych poziomów nauki języka obcego. Nie zabrakło również konkursów w języku obcym. - więcej

Dzień Chłopca. - FOTO

30 września SU z okazji "Dnia Chłopca" zorganizował dyskotekę szkolną na którą zaproszono wszystkich uczniów a szczególnie mile widziani byli chłopcy.

Dobry początek sezonu tenisistów UKS IMPULS Zduny!!! - FOTO

W dniu 28 września 2008r w ZSP w Rozdrażewie odbyły się Otwarte Zawody w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Rozdrażew. Występ zakończył się sukcesem naszych gimnazjalistów zawodnicy zdobyli aż 3 puchary! W najmłodszej kategorii młodziczek zwyciężyła zdunowianka Sandra Płaczek. W kategorii kadetek zwyciężyła Martyna Sęk, a Sebastian Gradel zajął drugą lokatę. Tak trzymać!

Na gimnazjalnym OLIMPIE! - FOTO

W poniedziałek 29 września uczniowie klas pierwszych przyjęci zostali w poczet gimnazjalistów przez bogów z Olimpu gminazjalnego. Tradycyjne otrzęsiny przygotowane przez uczniów klasy IIIc pod kierunkiem wychowawcy A.Wilk, obfitowały w różne zadania wykonywane przez pierwszoklasistów i ich wychowawców, a pasowania dokonał dyrektor Andrzej Hejdysz. Następnie przeszliśmy nad staw gdzie pierwszoklasistom zorganizowano "Dzień Integracyjny", czas mijał nam mile przy wspólnych zabawach, konkursach i zjadaniu pysznego ciasta przygotowanego przez rodziców.

Święto Pieczonego Ziemniaka. - FOTO

W sobotę 20 września Samorząd Uczniowski pod opieką P.Maroli Piotrowskiej i P.Anety Czajki zorganizował Święto Ziemniaka. Odbyło się wiele pokazów, konkursów i zawodów związanych z ziemniakiem np. "Klasowa Pyrka","Obierkowy Zwyciezca","Ziemniaczane Cudo","Quiz ziemniaczany".

No i znowu w szkole!!!

Witamy wszystkich w progach naszego GIMNAZJUM. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Do najbliższych ferii zostało tylko 4 miesiące. Od 1 września nie musimy chodzić w mundurkach HURA !!!!!!!

Rok Szkolny 2007/08

A teraz mamy W A K A C J E !!!!!!!

Wszystkim życzymy wymarzonych i zasłużonych wakacji, nabierajcie sił i opalenizny do zobaczenia na basenie!!!

Zakończenie roku szkolnego !!!!!!!!!!! - FOTO

W piątek 20 czerwca zakończył się rok szkolny 2007/08. O godzinie 9 świadectwa i nagrody z rąk wychowawców otrzymały klasy I i II, a dzień wcześniej pożegnano absolwentów.
Najlepszym absolwentem Gimnazjum w Zdunach w tym roku został Szymon Jaśniak z klasy IIId.

Dzień Sportu. - FOTO

16 czerwca odbyło się święto sportu szkolnego na stadionie miejskim. Uczniowie rywalizowli w wielu dyscyplinach wykazując się sprawnością i zaangażowaniem. Wszystkim Rada Rodziców zafundowała kiełbaski, napoje i batony. Najlepszym wręczono medale i dyplomy.

FESTYN SZKOLNY. - FOTO

14 czerwca 2008 r odbył się FESTYN SZKOLNY na którym występowały dzieci i młodzież z Zespołu Szkół i Domu Opieki Społecznej. Przybyli na festyn bawiąc się i korzystając z wszelkich atrakcji (loteria, ciasto upieczonym przez mamy, karkówka z grilla, grochówka i bigos) powiększyli konto Rady Rodziców o prawie sześć tysięcy złotych.

Dzień Przeciwko Przemocy!!!! - FOTO

W dniu 5 czerwca przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Kampanii Przeciwko Przemocy w Szkołach . Zadeklarowaliśmy nasz sprzeciw wobec wszelkim zachowaniom krzywdzących siebie nawzajem. Swoją solidarność z innymi uczniami w Polsce występującymi przeciwko agresywnym zachowaniom zamanifestowaliśmy przemarszem ulicami naszego miasta, a godzinie 12.00 w całej Polsce, także w Zdunach poleciały w niebo czerwone balony - więcej

Gimnazjalistki na podium w Mistrzostwach Europy !!!!!

24/25.05.2008 zawodnicy UKS Shodan Zduny kolejny rok z rzędu startowali udanie w Mistrzostwach Europy w Pradze powracając z tarczą i brązowym medalem kumite drużynowego dziewcząt do 15 lat. Nasze brązowe dziewczyny to: Ania Olejnik , Patrycja Szyja i Jagoda Młynarz..... WIELKIE BRAWA !!!! - więcej

Zwiedzamy Warszawę !!!! - FOTO

W dniach 10-12 maja 2008r. 45 gimnazjalistów z IIc, IIb,IIIc i IIIb ruszyło na podbój stolicy.Trasa wycieczkowa rozpoczęła sie od lotniska Okęcie skąd metrem dotarli pod Pałac Kultury gdzie bawili się na wystawie " Zabawy z Einsteinem". Spacer po warszawskim starym mieście, wizyta na Zamku Królewskim, w Łazienkach i Wilanowie oraz interaktywne Muzeum Powstania Warszawskiego przybliżyły zdunowiakom historię Warszawy. Dzień współczesny stolicy to Giełda Papierów Wartościowych , wizyta w sejmie i senacie oraz na planie nagrań studia TVP.

Ropoczął się okres rajdów i wycieczek !!!! - FOTO

26 kwietnia Koło PTTK w Zdunach zorganizowało 33 rajd turystyczno-krajoznawczy "Spotkanie z wiosną". Meta rajdu tradycyjnie znajdowała się przy szańcu Powstańców Wielkopolskich na Borownicy. Na turystów czekała gorąca herbata oraz kiełbaski, które można było upiec przy ognisku. Rozegrano też konkursy sprawnościowe, ogłoszono plebiscyt na najciekawszą piosenkę turystyczną.

I nastałał czas prawdy - egzamin!!!! - FOTO

We wtorek 22 kwietnia o godzinie 9.00 rozpoczęto sprawdzanie wiadomości gimnazjalistów w pierwszym dniu egzamin obejmował przedmioty humanistyczne, a w drugim matematyczno-przyrodnicze. Uczniowie nie mieli się czego bać, nasze polonistki nie ominęły "Syzyfowych prac" i "Kamieni na szaniec" i bardzo solidnie przygotowały ich do egzaminu.

Złoto, srebro i brąz dla gimnazjalistów!!!! - FOTO

Najlepsi kadeci i kadetki rywalizowali 12 kwietnia 2008r. w Zdunach w Mistrzostwach Okręgu Płd. Wlkp. w tenisie stołowym. Najmłodszą uczestniczką zawodów była M.Siwiec z rocznika 1997, która wraz z D.Dolatą wywalczyła brązowy medal w grze podwójnej. Organizatorami turnieju prowadzonego przez A. Wilk i Z. Lubienieckiego byli: UKS IMPULS Zduny oraz OZTS z Ostrowa Wielkopolskiego. - więcej

Wiosenne Biegi Przełajowe w Racocie!!

W sobotę, 5 kwietnia około 800 osób wystartowało w Wiosennych Biegach Przełajowych w Racocie. W zawodach wzięła udział także uczennica Gimnazjum w Zdunach. Patrycja Kuszaj. Patrycja ostatecznie zajęła 11 miejsce w swojej kategorii wiekowej. - więcej

DZIEŃ ZDROWIA 7 KWIETNIA 2008 r. - FOTO

W miesiącu kwietniu w naszej szkole obchodzimy Dzień Zdrowia uczestniczą w nim uczniowie gimnazjum. Organizatorem imprezy było koło biologiczne. Celem obchodów tego dnia było rozwijanie zainteresowań prozdrowotnych, korzystania z różnych źródeł wiedzy, realizacja programu edukacji zdrowotnej, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia i korzystania z posiadanej wiedzy. - więcej

DZIEŃ WIOSNY I DZIEŃ ZIEMI. - FOTO

1 IV 2008r. obchodziliśmy tradycyjny Dzień Wiosny który połączony był w tym roku z Dniem Ziemii, od rana uczniowie podzieleni na kategorie wiekowe uczestniczyli w różnego rodzaju konkursach, zawodach i turnieju siatkarskim. Wspaniale poprzebierani propagowali ide ekologii i oszczędzania natury. Nagrodą za 100% frekwencje i udział w zawodach był jeden dzień bez pytania dla jednej wylosowanej klasy.

Apel poświęcony wybitnemu Polakowi- papieżowi Janowi Pawłowi II. - FOTO

4 kwietnia 2008r. w naszej szkole odbył się apel poświęcony papieżowi Janowi Pawłowi II. Przedstawiono na nim biografię Karola Wojtyły. W spotkaniu przygotowanym przez pana Damiana Szostaka wzięli udział uczniowie oraz nauczyciele. Na zakończenie ks. Jarosław Foryś modlił się o wczesną beatyfikację Papieża. Być może w tym roku radość zbliżona będzie do tej sprzed lat, gdyż znana jest już prawdopodobna data zakończenia procesu beatyfikacyjnego polskiego Papieża.

Spotkanie autorskie z pisarką L.Bardijewską. - FOTO

31marca 2008r w Bibliotece Publicznej GiM Zduny odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Lilianą Bardijewską w którym uczestniczyli nasi uczniowie. - więcej

Święto Kobiet w naszym Gimnazjum!!! - FOTO

10.03.08r Samorząd Uczniowski na podstawie krótkiego sondażu wśród uczniów wyłoniono najsympatyczniejsze nauczycielki i najsympatyczniejsze koleżanki. Chłopcy z każdej klasy zaśpiewali piosenki dla dziewczyn i o dziewczynach. Następnie przedstawiono modę szkolną – jak powinny się ubierać uczennice i nauczycielki. Pomysły były bardzo ciekawe. Zobaczcie sami na zdjęciach. - więcej

Dobra passa zdunowskich tenisistów!!! - FOTO

W grupie kadetek zwyciężyła Martyna Sęk, Maja Siwiec była IV, w grupie kadetów najlepiej wypadł Sebastian Gradel zajmując V lokatę, Mateusz Sęk był VIII. - więcej

I Halowy Turniej Piłki Nożnej !!! - FOTO

16.01.2008r odbył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców kl. I Gimnazjum o Puchar Dyrektora ZS w Zdunach z Okazji Rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Zwyciężyło gimnazjum w Cieszkowie przed Zdunami i Sulmierzycami. - więcej

Połowinki klas drugich !!! - FOTO

21 stycznia rodzice oraz uczniowie klas drugich zorganizowali połowinki. Gimnazjaliści bawili się doskonale, klimaty i stroje były iście karnawałowe.

STUDNIÓWKA 2008!! - FOTO

W piątek 18 stycznia uczniowie klas trzecich rozpoczynając polonezem uczcili tardycyjną studniówkę. Wszyscy wyglądali bardzo elegancko i bawili się wyśmienicie.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2008!!!!

Gdy Nowy Rok staremu cyfrę zmienia, Wszyscy wszystkim ślą życzenia! Przy tej pięknej sposobności, Życzę Wam moc radości!

Jasełka!! - FOTO

21 grudnia katecheci wystawili jasełka, w których wzięli udział uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej. Chór zaśpiewał kolędy, a młodzież przedstawiła wieczór wigilijny w różnych domach..Mikołaj już zawitał w nasze progi !!! - FOTO

W czwartek 6.12.2007r Mikołaj przemierzał korytarze i klasy naszej szkoły obdarowując wszystkich słodyczami. Uczniowie zorganizowali dzień czerwony i większość przyszła ubrana w kolory Mikołaja. W klasach i na korytarzach pojawiły się choinki i inne ozdoby, szkoła przybrała świąteczny wystrój... Święta już blisko !!!

Tak świętowaliśmy Andrzejki !!! - FOTO

27 listopada klasa IIId zorganizowała zabawę andrzejkową dla klas I-III. Gimnazjaliści bawili się doskonale. Klasy IIc i IIb udały się na wróżby andrzejkowe do Muzeum.

Duże sukcesy naszych karateków!!!

18 listopada nasi uczniowie brali udział w V ZDUNY KARATE CUP i odnieśłi rewelacyjne sukcesy. Najlepszą zawodniczką była Ania Olejnik 3 złote medale, Jagoda Młynarz 1 złoty i 2 srebne, Patrycja Szyja 1 złoty, 1 srebny i 1 brązowy, Marcelina Mazajczyk i Dariusz Młynarz po 1 złotym medalu.

Akcja Zbieramy zużyte baterie!!!

Uczniowie Gimnazjum w Zdunach, jak co roku, wzięli udział w kolejnej edycji konkursu ekologicznego „ Zbieramy zużyte baterie”. Akcja trwała od 1 IX do 31 X.. Ogółem zebrano 2376 baterii.Najlepsi zbieracze to:Piotr Szczuraszek – 234, Patrycja Bitner – 227, Damian Deplewski – 156.. Uczniowie ci otrzymali nagrody z Urzędu MiG za kwotę 500 zł. Piotr wziął udział w uroczystym podsumowaniu akcji w kinie „Przedwiośnie” w Krotoszynie.. Jaki wniosek dla wszystkich? Już dzisiaj rozpoczynamy zbieranie baterii!

Obchody Dnia Niepodległości!! - FOTO

W piątek 9.11.2007r odbył sie apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie recytowali okolicznościowe wiersze, a chór gimnazjalny brawurowo odśpiewał wiązankę piosenek legionowych. W niedziele nasi uczniowie brali udział w obchodach miejsko-gminnych które odbywały się w kościele parafialnym.

Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Zdun z okazji Święta Niepodległości!!! - FOTO

8 listopada 2007r. UKS IMPULS i ZS Gimnazjum w Zdunach zorganizowały turniej. Wzięło w nim udział 48 uczniów z gimnazjów z Krotoszyna, Koźmina, Rozdrażewa, Kobylina i Zdun. Dla zwycięzców burmistrz ufundował puchary. - więcej

Ostanie wycieczki koła PTTK!!!

Koło PTTK przy naszym gimnazjum wybrało się na zwiedzanie „małej Ojczyzny" oraz wyjechało rowerami na trasę jubileuszowgo Rajdu Hubertowskiego z metą w Słabocinie. Będą to chyba ostanie wycieczki w tym roku. - więcej

Dyskoteka zorganizowana przez IIc! - FOTO

W ostatni dzień października klasa IIc zorganizowała dyskotekę dla gimnazjalistów, poprzebierani uczestnicy bawili się przy dobrej muzyce, a spragnionych czekały napoje w przygotowanym bufecie.

Sukcesy naszch sportowców biegaczy!!! - FOTO

Nasi uczniowie brali udział w Biegu Olimpijskim w Racocie, „ Biegu Jesieni” w Krotoszynie, Biegu Sokoła w Kobiernie, oraz w Sztafetowym Biegu Przełajowym w Krotoszynie i odnieśli kilka sukcesów. Patrycja Kuszaj po ukończeniu biegu wygrała telewizor. - więcej

ŚWIĘTA DRZEWA 10.10.07r!!! - FOTO

Jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole swięto drzewa. Organizatorami obchodów było koło biologiczne . Impreza przebiegała zgodnie z harmonogramem: apel dla klas pierwszych, projekt widokówek techniką dowolną pt.” Dlaczego warto sadzić drzewa”, konkurs tematyczny pt. „Drzewa i krzewy Polski”, akcja sadzenia drzew.

GALA OSKARÓW dla nauczycieli !!! - FOTO

12 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski zorganizował GALĘ OSKARÓW. Przygotowano statuetki w różnych kategoriach, które podczas uroczystości przewodniczący klas wręczali ulubionym nauczycielom wybranym wg wcześniej przeprowadzonych ankiet. Cały piątek upłynął na składaniu życzeń i wręczaniu kwiatów nauczycielom i pracownikom oświaty. Wieczorem wyróżniający się nauczyciele otrzymali nagrody od dyrektora szkoły. - więcej

Jesienne rajdy i wycieczki szkolnego koła PTTK!! - FOTO

Na rowerach, busem i pieszo szkolne koło PTTK wystartowało w nowy rok turystyczny. Relacje z Rajdu Rowerowego Szlakiem Kolejki Wąskotorowej, XXXIII JELENIOGÓRSKIEGO RAJDU MŁODZIEŻY SZKOLNEJ i Ogólnopolskiego Rajdu Smażonego Karpia. - więcej

I Turniej Klasyfikacyjny Żaków i Kadetów w tenisie stołowym!! - FOTO

W sobotę 29 września w turnieju zorganizowanym przez UKS Impuls w Zdunach i OZ Tenisa Stołowego w Ostrowie Wlkp. udział wzięło 47 zawodników i zawodniczek. - więcej

Witajcie kociaki!!!! - FOTO

We wtorek 2 października uczniowie klas pierwszych przyjęci zostali w poczet gimnazjalistów przez samego dyrektora A.Hejdysza. Tradycyjne otrzęsiny przygotowali uczniowie klas trzecich, obfitowały w różne zadania wykonywane przez pierwszoklasistów.

Akcja „Sprzątanie świata”!!

14-16 wrześnaia nasza szkoła po raz kolejny brała udział w akcji „Sprzątanie świata” - więcej

Mundurki już w szkołach!!!!

Zgodnie z zarządzeniem poprzedniego Ministra Edukacji uczniowie od 3 września do szkoły chodzą w mundurkach. U nas proces wydawania jednolitych strojów przesunął się na koniec września ponieważ firma je szyjąca musi dokonać nowych pomiarów. Nasze stroje wyglądać będą tak jak te na fotografiach.

Wracamy do szkoły!

3 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2006/2007, który trwał będzie do 20 czerwca 2008r.

Zmiany organizacyjne!!!

Od 1 września w Zdunach rozpoczął działalność Zespół Szkół. W jego skład wchodzą: dotychczasowa Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Obie placówki mają swoją siedzibę w jednym gmachu przy ul. Łacnowa 26. Powstanie Zespołu Szkół ma ułatwić zarządzanie i administrowanie majątkiem obu szkół. Dyrektorem Zespołu Szkół Publicznych w Zdunach został na skutek ogłoszonego konkursu dotychczasowy dyrektor Szkoły Podstawowej - mgr Andrzej Hejdysz.

Rok szkolny 2006/2007

740-lecie nadania Zdunom praw miejskich. - FOTO

Gimnazjaliści właczyli się do obchodów 740 lecia miasta. W piątek chór gimnazjalny odśpiewał "Pieśn o Zdunach" przy odsłanianiu tablicy pamiątkowej. W sobotę podziwiali występy zaproszonych artystów, a szczególnie gwiazdy wieczoru Moniki Brodki. W niedzielę przemaszerowali wraz z nauczycielami w barwnym korowodzie w grupie siatkarzy, karateków, harcerzy i strażaków. Absolwenci gimnazjum grali w orkiestrze przygrywającej uczestnikom pochodu.

Koniec roku szkolnego już nadszedł !!!!!!!!!!! - FOTO

W piątek 22 czerwca zakończył się rok szkolny 2005/06. O godzinie 8 świadectwa i nagrody z rąk wychowawców otrzymały klasy I i II, a o 10 rozpoczęło się pożegnanie absolwentów.
Najlepszą absolwentką Gimnazjum w Zdunach w tym roku została Katarzyna Malec.

Wyniki egzaminu już są!!!

Gimnazjaliści z klas III oraz ich nauczyciele mają szczególny powód do dumy. W tegorocznym egzaminie ich szkoła zajęła drugie miejsce w powiecie krotoszyńskim. Najlepszy możliwy wynik – 50 punktów w części matematycznej uzyskała Katarzyna Malec.

Dzięń Sportu. - FOTO

W piątek 16 czerwca na naszym nowym boisku przeprowadzono zawody lekkoatletyczne: biegano, rzucano kulą, skakano w dal i wzwyż. Na sali gimnastycznej odbyły się mecze siatkarskie między klasami. zwycęzcy otrzymali medale i dyplomy. - więcej


Rajdy gimnazjalistów!!! - FOTO

Wiosną gimnazjaliści ruszyli w teren na rowerach i pieszo. - więcej

Finał mistrzostw w tenisie stołowym!!! - FOTO

13 maja 2007r w naszej sali gimnastycznej rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Południowej Wielkopolski kadetów i kadetek w tenisie stołowym. - więcej

Egzamin w gimnazjum - FOTO

W środę 25 kwietnia o godzinie 9.00 rozpoczął się egzamin gimnazjalny. Na pierwszy ogień poszły przedmioty humanistyczne, w czwartek matematyczno-przyrodnicze. Oj, grzały się uczniowskie procesory, a na niektórych twardzielach brakowało potrzebnych wiadomości. Wyniki dopiero w połowie czerwca.

Diecezjalny Konkurs Fotograficzny! - FOTO

Jagoda Szkudłapska (kl.IIIc) zajęła III miejsce w Diecezjalnym Konkursie Fotograficznym "Być Człowiekiem dziś", wyróżnienie otrzymał Tomek Pawlik. - więcej


"ZAKRĘCONE NUTKI" witają wiosnę :) !!! - FOTO

Samorząd Uczniowski z okazji nadchodzącej wiosny i zamiast "dnia wagarowicza" zorganizował Konkurs Muzyczny "Zakręcone Nutki", który cieszył się ogromnym zinteresowniem wśród klas i wzbudził aplauz wśród publiczności. Wszelkie nagrody przypadły dla ansamblu z klasy IIIa.

Kolejne sukcesy naszych tenisistów. - FOTO

Luty i marzec obfitowały w rozgrywki tenisa stołowego, w których uczestniczyli zawodnicy UKS IMPULS reprezentując klub i szkołę. - więcej

Siatkarze zajęli III miejsce w finale rejonu!!!

9 marca w Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie rozegrano finał rejonu w siatkówce chłopców. Zdunowianie po zaciekłym meczu w tie breaku ulegli 2:1 gospodarzom i ostatecznie zjęli III miejsce.

8 marca Dzień Kobiet!! - FOTO

Samorząd Uczniowski złożył wszystkim dziewczynom i kobietom najserdecznieczniejsze życzenia i zorganizował wybory najsympatyczniejszej gimnzjalistki (Roksana Łuczak) i nalepszej koleżanki (Jagoda Bielawna).

Sukcesy naszych germanistek!!

Wiele sukcesów w różnych konkursach języka niemieckiego zanotowały uczennice Pani Joanny Wojcieszak-Żyto: Kasia Malec i Zuzia Mizera. - więcej

Wystawa!!! - FOTO

5 marca uroczyście otwarto wystawę pt."Ocalić od zapomnienia" zorganizowaną przez Klub Europejski i koło PTTK.

Mistrzostwa Gimnazjum w tenisie stołowym. - FOTO

Zawody przeprowadzono 16 lutego 2007r.
Zwyciężyli: w grupie dziewcząt- Martyna Sęk, w grupie chłopcow - Sebastian Gradel. - więcej

Połowinki klas drugich. - FOTO

8 lutego zgodnie z tradycją i przy pomocy rodziców klasy drugie zorganizowały POŁOWINKI

STUDNIÓWKA 2007 - FOTO

W sobotę 3 lutego bawiliśmy się na tradycyjnej studniówce, kreacje były iście operowe a młodzież perfekcyjnie zatańczyła poloneza .


XV finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - FOTO

Nasze gimnazjum, jak co roku wzięło udział w tej akcji.22 wolontariuszy z naszego gimnazjum, a także ze szkoły podstawowej, podczas tegorocznego finału uzbierało 5.580,73 zł. Wszystkim dziękujemy !!!!!!!!!. - więcej

Gwiazdka w gimnazjum. - FOTO

22 grudnia w Domu Strażaka zorganizowana została gwiazdka szkolna, w której wzięli udział uczniowie i nauczyciele.

Wycieczki klas pierwszych do Śmiełowa i Milicza. - FOTO

Uczniowie klas pierwszych, pod opieką nauczycieli zwiedzili Muzeum im. Adama Mickiewicza w Śmiełowie oraz Spółdzielni Pracy Ozdób Choinkowych w Miliczu. - więcej

Nastał czas Mikołaja !!! - FOTO

Jak co roku 6 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Mikołajki, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Mikołaj wraz z dwoma śnieżynkami odwiedzał każdą klasę, składał życzenia, wręczał słodycze i przedstawiał krótką historię Świętego Mikołaja.

Andrzejkowe szaleństwa!!! - FOTO

30 listopada klasa IIId zorganizowała dyskotekę andrzejkową w czasie której odbyły się tradycyjne wróżby, działał sklepik uczniowski serwując napoje i ciasto upieczone przez gimnazjalistki.

Zbieramy zużyte baterie i makulaturę

Zakończyła się VII edycja konkursu ekologicznego "Zbieramy zużyte baterie" oraz akcja Samorządu Uczniowskiego zbieramy makulaturę. - więcej

I Grand Prix w Raszkowie - tenis stołowy - FOTO

19 listopada gimnazjaliści zdunowscy członkowie UKS IMPULS wzięli udział w I Grand Prix rejonu Ostrowa Wlkp. w tenisie stołowym, który odbył się w Raszkowie. - więcej

"Góra Grosza"

W październiku zakończyła się akcja Góra Grosza Zebraliśmy 13826 monet na łączną kwotę 289,87 zł W zbiórce najlepiej wypadły klasy: IIa- 1 miejsce, IIb- 2 miejsce, IIIb- 3 miejsce. W nagrodę wyżej wymienione klasy otrzymały papier ksero. Opiekunem akcji był Samorząd Uczniowski.

Turniej Tenisa Stołowego z okazji 11.XI - FOTO

3 listopada Reprezentacja Gimnazjum w Zdunach zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Zdun. - więcej

Promujemy krwiodawstwo w naszym Gimnazjum

W tym roku nasza szkoła przystąpiła do powiatowego konkursu promujacego honorowe krwodawstwo - www.krwiodawstwo.zduny.net - więcej

Dzień Edukacji Narodowej - FOTO

14 października Dzień Edukacji Narodowej zbiegł się w naszej szkole z otwarciem boiska sportowego. - więcej

ŚWIETO DRZEWA - FOTO

10 października 2006 roku nasza szkoła po raz czwarty brała udział w akcji sadzenia drzewek pod patronatem Klubu Gaja. - więcej

Witamy pierwszoklasistów - FOTO

W piątek 29 września uczniowie klas pierwszych przyjęci zostali w poczet gimnazjalistów przez samego dyrektora T.Bryjaka. Tradycyjne otrzęsiny przygotowali uczniowie klas trzecich, obfitowały w różne zadania wykonywane przez pierwszoklasistów i ich wychowawców. Następnie przeszliśmy nad staw gdzie przy pięknej pogodzie pierwszoklasistom zorganizowano "Dzień Integracyjny" ,który rozpoczął się od zjadania pysznego ciasta przygotowanego przez rodziców

Sprzątanie świata

W dniach od 15 do 17 września Gimnazjum w Zdunach brało udział w akcji "Sprzątanie świata". color="#FF0000" size="2" face="Arial Narrow">- więcej


21 września 2006 Wybory Samorządu Szkolnego


Do wyborów wystartowało 36 kandydatów, z czego 12 weszło w skład samorządu.

Lekcje czas zacząć!

4 września dzięki Ministrowi Edukacji rozpoczął się nowy rok szkolny 2006/2007,który trwał będzie do 22 czerwca 2007r.

Rok szkolny 2005/2006

Koniec roku szkolnego - FOTO

W piątek 23 czerwca zakończył się rok szkolny 2005/06. O godzinie 10 świadectwa i nagrody z rąk wychowawców otrzymały klasy I i II, a o 11.30 rozpoczęło się pożegnanie absolwentów. Oprócz uczniów i nauczycieli wzięły w nim udział władze miasta i zaproszeni rodzice.Uroczystość rozpoczął program artystyczny "imiennik gimnazjalny" poświecony wychowawczyniom: Hannie Bachorz, Alinie Wilk, Irenie Sulei i Joannie Wojcieszak. Następnie dyrektor Tomasz Bryjak w towarzystwie wychowawców wręczał nagrody uczniom wyróżniającym sie w nauce, działalności społecznej, naukowej i sporcie w okresie trzyletniego pobytu w gimnazjum. Podziękowania wręczono również ich rodzicom. Również uczniowie w ciepłych słowach i kwiatami dziękowali nauczycielom za wkład pracy włożony w ich wychowanie.Oj polały się łzy radości i smutku, że to już niestety koniec.

Wycieczki, wycieczki, wycieczki....... - FOTO

W ostatnim tygodniu szkoły wiele klas spędziło czas z wychowcami na wycieczkach pieszych, rowerowych i autokarowych. Klasa IIIb zwiedziła Wrocławską Starówkę, Panoramę Racławicką,pobuszowała po Galerii Dominikanskiej a potem wymoczyła się w Aqua Parku w Polkowicach.

Dzień Sportu - FOTO

19 czerwca odbyło się święto sportu szkolnego na stadionie miejskim. Uczniowie rywalizowli w wielu dyscyplinach wykazując się sprawnością i zaangażowaniem. Najlepszym wręczono medale i dyplomy.

Duszpasterska wizyta - FOTO

We wtorek 16 maja naszą szkołę odwiedził Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Teofil Wilski. W czasie spotkania wystąpił chór gimnazjalny któremu akompaniowały nasze dziewczyny, po południu uczniowie klas drugich uczestniczyli w bierzmowaniu. Biskup spotkał się także z gronem nauczycielskim.

Spotkanie z wiosną - FOTO

W sobotę 13 maja przy wspaniałej pogodzie uczestniczyliśmy w rjdzie turystycznym do Szańca Powstańczego na Borownicy. Rajd zorganizowało po raz 31 Koło PTTK w Zdunach dla uczczenia Powstania Wielkopolskiego i powitania wiosny. Na mecie rajdu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy znaczek i kiełbasę do smażenia na ognisku. Przygotowano również szereg atrakcji: slalom rowerem, rzuty do celu i biegi w workach. Na najlepszych czekały nagrody.

Egzamin w gimnazjum - FOTO

W środę 26 kwietnia o godzinie 9.00 rozpoczęto sprawdzanie wiadomości gimnazjalistów. Na pierwszy ogień poszły przedmioty humanistyczne, w czwartek matematyczno-przyrodnicze. Oj, grzały się uczniowskie procesory, a na niektórych twardzielach brakowało potrzebnych wiadomości. Oczywiście zgodnie z tradycją pierwsi opuszczali salę "najzdolniejsi" uczniowie. Wyniki dopiero w połowie czerwca.

Wielkanoc - FOTO

W ostatnim dniu przed feriami wielkanocnymi do każdej klasy zawitali nietypowi goście: kurczak z zajączkiem, którzy w imieniu Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim życzenia świąteczne.

Dni Zdrowia - FOTO

W ramach "Dni zrowia" w naszej szkole realizowaliśmy projekt pt. "Uzależnieniom mówimy nie", na który złożyły się: plakat, zajęcia dydaktyczne, lekcje z internetu, konkurs. Celem było promownie zrowia oraz poszerzanie wiadomości z zakresu profilaktyki uzależnień. W marcu uczniów zapoznano również z zagrożeniami wynikającymi z przenoszenia się ptasiej grypy. Organizotorem zajęć było koło PCK pod opieką Pani Moniki Miśkiewicz-Żyto.

Pamięci Jana Pawła II

2 kwietnia z inicjatywy pana Adama Szczuraszka w kościele parafialnym w Zdunach odbyła się wieczornica poświęcona pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II. Chóry Harmonia i Gimnazum w Zdunach śpiewały pieśni bliskie sercu JPII. Młodzież z gimnazjum przypomniała treść testamenu, a na ekranie pojawiały się sceny z życia Papieża, jego pielgrzymek i pogrzebu. Wierni z przyniesionych zniczy utworzyli na posadzce kościoła wielki płonący krzyż. Frekwencja była bardzo duża, a przybyli oklaskami podziękowali występującym za tą chwilę wspomnień i zadumy.

Walentynki - FOTO

Już w piątek przed feriami krążyła po szkole poczta walentynkowa rozprowadzana przez członków Samorządu Uczniowskiego, a we wtorek 14 lutego wszyscy zakochani bawili się na dyskotece szkolnej.Zobaczcie jak było...........

Konkurs języka niemieckiego - FOTO

10.02.2006 Gimnazjum w Zdunach miało zaszczyt organizować etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Wzięło w nium udział 23 uczniów.Naszymi reprezentantkami były : Zuzanna Mizera i Katarzyna Malec z kl. IIa oraz Liliana Walczak II d. Chociaż test nie należał do łatwych reprezentantka naszej szkoły Zuzanna Mizera zakwalifikowała się, jako jedyna, do etapu wojewódzkiego Konkursu. Gratulujemy!!!

Poloneza zacząć czas... - FOTO

100 dni przed egzaminem gimnazjalnym, 28 stycznia uczniowie klas III w pełnej gali obchodzili studniówkę. Bal rozpoczął się tradycyjnym polonezem, a tańcom i biesiadzie nie było końca.

Koncert kolęd - FOTO

21 stycznia odbył się koncert kolęd w którym wystąpili: młodzież Społecznego Ogniska Muzycznego z fili w Baszkowie i w Zdunach, uczniowie Gimnazjum w Zdunach oraz chór "Harmonia"

Połowinki klas II - FOTO

14 stycznia zgodnie z tradycją klasy drugie hucznie obchodziły "Połowinki"

Wigilia w gimnazjum. - FOTO

22 grudnia w Domu Strażaka zorganizowana została wigilia szkolna, w której wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele. Po sali grasował ubrany na czerwono jegomość rozdając na lewo i prawo rózgi. Na scenie zaprezentowano montaż poetycko-muzyczny pt."Ojczysty jest język" - zrealizowany w ramach zadań projektu "O mowo polska" w reżyserii pani Ireny Sulei. Spotkanie uświetnił koncert kolęd w wykonaniu chóru szkolnego pod batutą pana Adama Szczuraszka oraz kabaret prowadzony przez panią Justynę Ziajkę. W przeprowadzonym konkursie na najładniejszy stroik świąteczny wyróżniono klasy: Id, Ia, Ib.

Idą, idą święta... - FOTO

Na początku grudnia szkoła nasza zmieniła się nie do poznania, sale i korytarze przybrały odświętny wygląd, pojawiły się choinki, a na wrotkach szalał Mikołaj z reniferem rozdając słodkie prezenty. Klasa IIc zorganizowała loterię z ciekawymi nagrodami (główną był aparat fotograficzny).Klub Europejski prezentował zwyczaje świąteczne i potrawy w różnych krajach unii.W konkursie samorządu na najładniejszy wystrój klasy wyróżnienie otrzymały:Ia, Ib, Id, IIa i IIIc.

Dyskoteka Andrzejkowa - FOTO

23 listopada IIIb zorganizowała zabawę andrzejkową dla klas I-III. Gimnazjaliści bawili się doskonale mimo początkowych kłopotów technicznych. Zobaczcie sami!

Siatkówka

W listopadzie w rozgrywkach siatkówki uczestniczyły klasy III
Zwyciężyła IIIc przed IIIb i III

Ukazało się pierwsze tegoroczne wydanie "Gimzetki" - zapraszamy do czytania

Rajd Hubertowski

13 listopada członkowie koła PTTK wraz z grupą nauczycieli uczestniczyli w rajdzie rowerowym z metą w Słabocinie. Atrakcją mety rajdu było uroczyste zakończenie polowania koła łowieckiego "Jeleń" z Milicza.

11 listopada -Święto Niepodległości - FOTO

W przeddzień naszego święta narodowego gimnazjaliści uczestniczyli w akademii przygotowanej przez koło teatralne i chór szkolny.
W tym dniu również rozegrany został Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Zduny.

Ze względów technicznych(brak miejsca w kotłowni)zbiórka makulatury przełożona na wiosnę

1 LISTOPADA - FOTO

Uczniowie należący do ZHP wystawili wartę honorową przy grobie Powstańców Wlkp. Opiekę nad grobem sprawują uczniowie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej wykonując prace porządkowe i ozdabiając mogiłę.

27listopada -świętujemy Haloween- FOTO

Samorząd Uczniowski po raz pierwszy w historii szkoły zorganizował zabawę z okazji Haloween. Wszyscy doskonale się bawili w sali ozdobionej dyniami -a szczegolnie wampiry i wampirzyce!!!

21 października zakończyła się akcja Góra Grosza

Zebraliśmy 10378 monet na łączną kwotę 233,71 zł
W zbiórce najlepiej wypadły klasy:
I miejsce IIb, II miejsce IIIb, III miejsce IIId

Szkoło - Pomóż i Ty - uczesniczymy w akcji charytatywnej

Dzieki sprzedaży kalendarzyków zebraliśmy 71zł dla chorego Pawła

14 październik 2005 Dzień Edukacji Narodowej

Samorząd Szkolny zorganizował z tej okazji apel dla uczniów i nauczycieli. Apel prowadziły Monika z Zuzą.Na początku Anastazja przedstawiła krótki rys historyczny święta, Monika złożyła życzenia nauczycielom, członkowie samorządu wręczyli kwiaty, a Robert z Michałem odegrali Sto Lat. Następnie członkowie kółka teatralnego przedstawili częśc artystyczną. Apel zakończył pokaz mody uczniowskiej na różne okazje. Zdjęcia możecie obejrzeć w galerii.

1 październik - Rajd Smażonego Karpia - FOTO

W sobotę 1X w piękną sloneczną pogodę uczestniczyliśmy w rajdzie rowerowym do Milicza gdzie znajdowała się meta 34 Ogolnopolskiego Rajdu Milickiego Smażonego Karpia. Atmosfera była znakomita, podczas gdy jedni smażyli ryby inni zajdali się pysznym ciastem, odbywały się konkursy wiedzy o regionie milickim. Nasze rowery postawiliśmy przy zagrodzie dla koników polskich co skończyło się obgryzieniem dwóch siodełek - można to zobaczyć na fotkach.

30 września 2005 Dzień chłopaka - FOTO

W tym dniu wszystkie dziewczyny pamiętały o swoich klasowych (i nie tylko!)chłopakach składając im zyczenia i wręczając drobne upominki. Klasa IIIc zorganizowała super dyskotekę dla całej szkoły!

26 września 2005 Wybory Samorządu Szkolnego

Do wyborów wystartowało 36 kandydatów, z czego 14 weszło w skład samorządu.

23 września 2005 Pasowanie klas I - FOTO

W tym dniu uczniowie klas pierwszych przyjęci zostali w poczet gimnazjalistów przez samego dyrektora T.Bryjaka. Tradycyjne otrzęsiny przygotowali uczniowie klas trzecich, obfitowały w różne zadania wykonywane przez pierwszoklasistów. Następnie przeszliśmy nad staw gdzie przy pięknej pogodzie pierwszoklasistom zorganizowano "Dzień Integracyjny" ,który rozpoczął się od zjadania pysznego ciasta przygotowanego przez rodziców, później był rzut kaloszem, prezentacje klas, i gry sprawnościowe między klasami.

Wracamy do szkoły!

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2005/2006, który trwa do 30 czerwca 2006r.

Nowa szata graficzna strony,

Jak możecie zauważyc ruszyła nowa szata graficzna stronki gimnazjum.Rok szkolny 2004/2005

27.06-31.08.05 W A K A C J E !!!!!!

24.06.05

Ten najwspanialszy dzień rozpoczął się Mszą o godz. 8.00, później o godz. 9.00 wychowacy rozdali świadectwa uczniom klas II, I i pożegnali się z obopólnym zadowoleniem. O godzinie 11.00 w Dmu Starżaka odbyło się uroczyste wręczenie świadectw i nagród absolwentom Gimnazjum w Zdunach (zw. Gimnazjalandią Tomasza ). Całą uroczystość poprzedziły występy ufoludków, które męczyły wychowacow klas trzecich i pokazywały blaski i cienie życia w Gimnazjalandi.

Najlepszą absolwenką Gimnazjum w Zdunach w roku szkolnym 2004/05 wbrana została Iza Giborek uczennica klasy IIId, wchowawczyni Hanna Malec. Klasy trzecie śpiewająco podziękowały swoim nauczycielom i nadszedł czas pożegnań. Oj niejedna łza zakręciła się w oku, o co nikt nikogo wcześniej by nie podejrzewał.

20-23.06.05

Ostani tydzień roku szkolnego 2004/05 upłynął pod znakiem wycieczek, rajdów zarówno pieszych jak i rowerowych oraz wizyt na kręgielni. Nareszcie szkoła była przyjazna uczniowi, aż się chciało do budy chodzić - chociaż nie wszystkim.

17.06.05

Odbył się Dźień Sportu na miejskim stadionie, każdy mógł znaleźć sobie odpowiadającą mu dyscyplinę i spróbować sił. W nagrodę od dyrektora i wychowawcy otrzymywał pamiątkowy medal i dyplom uczestnika.

16.06.05

Rada Rodzicow klas III urządziła pożegnalne ognisko dla przyszłych absolwentów naszego Gimnazjum nad stawem u P.Stanisławskiego impreza nie cieszyła się dużą frekwencją ale ci co przyszli tego nie żałowali i dylali do godz. 21.

7.06.05

Termin wystawienia ocen i powiadomienia rodziców (wywiadówka 08.06) o proponowanych ocenach z poszczególnych przedmiotów, oj bedzie cieżko miejmy nadzieję że jakoś to przeżyjemy.

04.VI.05

Festyn szkolny. W dniu 04.06.2005r. Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum w Zdunach organizuje festyn szkolny. Program zawiera wiele ciekawych punktów, w tym wiele konkursów nagradzanych ciekawymi nagrodami. W organizacji pomagali nasi uczniowie i nauczyciele. Zabawa była niezła.

maj.05

Okazał się bardzo pracowity bo ilość klasówek zwiększała się wraz ze zbliżaniem się do końca miesiąca. Były też dobre strony bo znalazł się także czas na wypoczynek w dwa mega weekendy które przypadły na początku i na końcu maja.

26-27.IV.05

Egzamin gimnazjalny. W tych dniach uczniowie klas III pisali test kompetencji. We wtorek była część humanistyczna, natomiast w środę część matematyczno-przyrodnicza. Na wyniki nadal czekamy i mamy nadzieję, ze nasi gimnazjaliści nas nie zawiodą
Tu założysz konto: a href="http://www.powiatkrotoszynski.edu.com.pl ">powiatkrotoszynski.edu.com.pl
Tu znajdziesz instrukcję jak to zrobić: TRZECIOKLASISTO!!!

od 5.07 do 9.07 potwierdzenie woli poprzez dostarczenie świadectwa i wyników testu - rekrutacja


UWAGA GRYPA A(H1N1)!!!

- prezentacja o grypie

napisał: Wolfi(r)