22 września 2007

 

            Wystartowaliśmy w nowy rok turystyczny !!!

            Dziesięcioosobowa drużyna pod wodzą państwa Wiatraków wyruszyła na trasę Rajdu Rowerowego Szlakiem Kolejki Wąskotorowej Krotoszyn – Dobrzyca – Pleszew.

            Udaliśmy się najpierw na Rynek krotoszyński, gdzie miało miejsce spotkanie wszystkich grup uczestniczących w imprezie. Natomiast trasę rajdu, do mety w Dobrzycy, każda drużyna pokonywała oddzielnie.

            W Dobrzycy mieliśmy okazję zwiedzić pałac i zabytkowy park z największym w Wielkopolsce platanem klonolistnym. Tradycyjnie też wzięliśmy udział w konkursie rajdowym. Asia Krupińska, Kinga Marciniak i Anita Piaszczyńska zajęły w nim II, III i IV miejsce.

            Cała trasa liczyła 74 kilometry. Jesteśmy dumni, że drużyna złożona z samych dziewczyn ( nie licząc p. Wiatraka) pokonała ją bez większych problemów.

 

 

28 – 30. 09.2007

XXXIII JELENIOGÓRSKI RAJD MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

z metą w Szklarskiej Porębie

 

28.09 – trasa: Sobieszów – Chojnik – Grzybowiec – Michałowice

29.09 – trasa: Michałowice – schronisko pod Łabskim Szczytem – Trzy Jawory – Michałowice

30.09 – trasa: Michałowice – wodospad Szklarki – Grób Karkonosza           ( Złoty Widok) – Szklarska Poręba

 

            Deszcz...deszcz...deszcz... Karkonosze będą się nam kojarzyć z tym, że każdy górski szlak to rwący potok.

            Jak było? Mokro, zimno ... i cudownie. Mieliśmy okazję poznać Karkonoski Park Narodowy z jego enklawami. Zaprezentowaliśmy język Wielkopolski w programie ogniskowym. Zżyliśmy się z innymi grupami, szczególnie z jokowymś Czarusiem... Poznaliśmy swoje mocne i słabe strony. Zaczęliśmy uprawiać kwalifikowaną turystykę górską. Za rok sprawdzimy się znowu.

 

6 października 2007

 

            W  sobotnie przedpołudnie wyruszyliśmy na trasę 36. Ogólnopolskiego Rajdu Smażonego Karpia. Nasza grupa składała się z 19 uczestników i dwóch opiekunek – p. Zofii Wiatrak i p. Hanny Malec.

            Dojechaliśmy do Milicza busem. Zwiedziliśmy zabytkowy park w stylu angielskim, obejrzeliśmy ruiny zamku biskupów wrocławskich z przełomu XIII i XIV wieku. Następnie udaliśmy się do pałacu Maltzanów z końca XVIII wieku. Asia, Anita i Donata opowiedziały wszystkim o Kościołach Łaski i Kosciołach Pokoju znajdujących się na Dolnym Śląsku przy okazji zwiedzania kościoła p.w. św. Andrzeja Boboli. Ostatnim zabytkiem Milicza, który zwiedziliśmy, był kościół parafialny p.w. św. Michała Archanioła.

            Nasza trasa wiodła ulicami Milicza aż do Sławoszowic. Podziwialiśmy przepiękne jesienne panoramy. Szkoda, że było nieco chłodno.

            Na mecie „grupa kuchenna” przystąpiła do przygotowania ryb przed wrzuceniem ich na patelnie. Świetnie spisali się Karolina, Ola, Tomek i Krystian. W smażeniu wzięła udział niemal cała grupa. Rybki były przepyszne!!!

            Nasi turyści wzięli również udział w konkursach. W konkursie wiedzy o Dolnym Śląsku zwyciężyła Anita Piaszczyńska, która w nagrodę otrzymała namiot i plecak. Drugie miejsce zdobyła Joasia Krupińska – również otrzymała namiot. W konkursie strzeleckim chłopców zwyciężył Piotr Kasprolewicz, a dziewcząt – Anita Piaszczyńska.

            Opiekunka koła, p. Z. Wiatrak została wyróżniona przez Przewodniczącgo Rady Porozumienia Oddziałów Dolnośląskich za kreowanie wizerunku turystyki na pograniczu Dolnego Śląska i Wielkopolski. W nagrodę p. Zofia otrzymała ogromny wazon i plecak.

            Rajd uważamy za bardzo udany, pozwolił nam poznać kawałek Polski „zza miedzy”.

 

Napisała: Zofia Wiatrak