Dobra passa zdunowskich tenisistów!!!

W ostatnim tygodniu zawodnicy UKS IMPULS Zduny startowali z powodzeniem w trzech rozgrywkach tenisowych.

Nasi najmłodsi zawodnicy reprezentujący Szkołę Podstawowa w Zdunach w drużynowych Mistrzostwach Powiatu  Krotoszyńskiego SZS rozegranych 13 lutego w Zdunach okazali się najlepsi. W grupie dziewcząt pierwsze i drugie miejsce zajęły drużyny zdunowianek. Puchar wywalczyły Natalia Walkowiak i Sandra Płaczek, a drugie były Monika Siwiec i Dagmara Dolata. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna z Kobylina. W grupie chłopców zwyciężył Kobylin, ale drugie i trzecie miejsce należało do Zdun. Drugą pozycję zajęli Piotr Matyba i Błażej Rataj , a trzecią Adrian Morawski i Marcin Terakowski. Dla zwycięskich drużyn puchary ufundował SZS. Sędzią spotkania był Eugeniusz Koczorowski. Zduny i Kobylin reprezentować będą powiat na mistrzostwach rejonu, które odbędą się  w ostatnim tygodniu lutego.

Już w sobotę 16 lutego zdunowiacy wystartowali w III turnieju  klasyfikacyjnym Południowej Wielkopolski w kategoriach żaków i kadetów w Gołuchowie. W najmłodszej grupie zwyciężył Piotr Matyba, Adrian Morawski był VII, a Monika Siwiec była V.

Z kolei w grupie kadetek zwyciężyła Martyna Sęk, Maja Siwiec była IV, Sandra Płaczek VI, Dagmara Dolata VII, IX Natalia Walkowiak. Ostanie trzy zawodniczki młodziczkami i startowały w wyższej grupie wiekowej.

W grupie kadetów najlepiej wypadł Sebastian Gradel zajmując V lokatę, Mateusz Sęk był VIII a Wojtek Pregel i Adam Wiatrak zajęli dalsze pozycje. Najlepsza trójka otrzymała puchary z rąk prezesa OZTS Zygmunta Lubienieckiego, a ósemka w każdej kategorii pamiątkowe dyplomy.

W niedzielę 17 lutego w Raszkowie odbył się finał otwartego Grand Prix powiatu ostrowskiego w tenisie stołowym. Po czterech turniejach klasyfikacyjnych do finału w każdej grupie zakwalifikowano 8 dziewcząt i 12 chłopców. Zdunowiacy zajęli w nim aż trzy  trzecie lokaty .

W grupie dziewcząt szkół podstawowych III była Monika Siwiec, IV Dagmara Dolata i V Natalia Walkowiak, a grupie chłopców Błażej Rataj zajął pozycję IX-XII.

Wśród gimnazjalistów najlepiej wypadł Sebastian GradelIII , a Mateusz Sęk IX-XII. Martyn a Sęk zajęła miejsce V, a Maja Siwiec VII-VIII. W grupie seniorów III lokatę zajął Szymon Szkudłapski.

Napisała: Alina Wilk