Grupa naszych uczniów wzięła udział w XIV Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki.

29 marca uczniowie klas III wraz P. M.Miśkiewicz-Żyto oraz P. H.Malec uczestniczyli w zajęciach warsztatowych na Uniwersytecie Przyrodniczym  gdzie wykonywali ciekawe ćwiczenia i odpowiadali na pytania wykładowców.

30 marca grupa uczniów klas I, wraz z P. A. Chlebowską i P. J. Wojcieszak – Żyto, odwiedziła Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM. Wszystko kręciło się wokół geografii i geologii. Uczniowie wysłuchali wykładów „ O trzeciej planecie od Słońca zwanej Oceanem” oraz o „ Geomorfologicznych i geologicznych aspektach zjawisk kosmicznych”. Wizja spadającego na Ziemię meteorytu wywołała u niektórych niemałe emocje. Po wykładach przyszedł czas na warsztaty. Uczniowie zwiedzili Muzeum Ziemi gdzie zobaczyli najróżniejsze skały i minerały. Pod mikroskopami obserwowali pyłki roślin i dowiedzieli się jak można określać zmiany klimatu. Pracownicy WNGiG zapoznali uczestników z przyrządami w ogródku meteorologicznym oraz opowiedzieli o zbieraniu danych np. przez satelity geostacjonarne. Z kolei studenci opowiedzieli o kulisach zagłady gatunków w różnych okresach i prezentowali skamieniałości. W trakcie przerw między kolejnymi zajęciami uczniowie obejrzeli ekspozycję dotyczącą wypraw polarnych oraz lapidarium. Pełni wrażeń wszyscy wrócili do domów.

P.S. Wycieczka nie byłaby tak udana gdyby oczywiście nie wizyta w McDonald’s.

Agnieszka Chlebowska