Sukcesy naszych germanistek!!

30.01.2007 Kasia Malec finalistką etapu ogólnopolskiego!!!

Dzisiaj ogłoszono wyniki etapu regionalnego Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Naszą szkołę po zakwalifikowaniu się do etapu regionalnego w Poznaniu reprezentowały Katarzyna Malec, Zuzanna Mizera, Helena Kryg, Karolina Kocik i Liliana Walczak. Kasia Malec zajęła IV miejsce i jest naszą finalistką!!!! Niewiele, bo 0,5 punkta zabrakło Zuzi i Helenie, aby znaleźć się 4 marca w Warszawie : ( .... Karolina i Lilka też mogą pochwalić się dobrymi osiągnięciami (IX i XIII miejsce). Ich wyniki cieszą tym bardziej, że 6 stycznia w Poznaniu w konkursie udział wzięło 271 uczniów. Kasi życzymy powodzenia!

19.02.2007 Zuzia Mizera najlepsza w Powiecie Krotoszyńskim!

Zuzanna Mizera , Kasia Malec i Helena Kryg ponownie nie zawiodły nauczycielki języka niemieckiego p. Joanny Wojcieszak-Żyto wracając dzisiaj z II Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego. Najlepszą okazała się Zuzia, II miejsce zajęła Kasia i niewiele punktów mniej zdobyła Helena. Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca był tygodniowy pobyt w Niemczech, a więc Zuzi życzymy szczęśliwej podróży. Dziewczyny pokonały rywali w pięknym stylu....Gratulujemy!!!

24.02.2007 Kolejny sukces Kasi Malec i Zuzi Mizery!!!

Kasia i Zuzia reprezentowały wczoraj nasze gimnazjum w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego dla Gimnazjalistów ,który odbył się w Kaliszu. Tutaj też pokazały, co potrafią !!! Wraz z trójką uczniów z Konina i Ostrowa Wlkp. wezmą udział w finale konkursu w Poznaniu ? ? . To duży sukces, ponieważ w etapie rejonowym uczestniczyli uczniowie z 11 powiatów. 28 kwietnia trzymamy mocno kciuki za nasze reprezentantki!!! Powodzenia!

napisała: J.Wojcieszak-Żyto