W ramach szkoły promującej zdrowie podjęliśmy działania związane z profilaktyką antynikotynową i realizujemy program pt. " Znajdź właściwe rozwiązanie". Zajęcia skierowane są dla uczniów klas II. Do tej pory odbyły sie 2 zajęcia warsztatowe. I warsztaty pt. „Naucz sie mówić nie-. Palenie jako legalny narkotyk.”, zajęcia przeprowadziła pani Basty i Hybsz w klubie gimnazjalisty. Drugie warsztaty pt. " Laboratorium ciał " , którego efektem był plakat klasowy.

Z okazji dnia 1 grudnia czyli Światowej Walki Z AIDS przeprowadziliśmy ankietę wśród młodzieży szkolnej Klas III . Odbyła sie prelekcja i projekcja filmu a także najważniejsze informacje przedstawiono na szkolnej gazetce szkolnej. Organizatorem było koło PCK i Klub Gimnazjalisty.

W listopadzie II miejsce w powiecie  w Olimpiadzie Zdrowego Stylu Życia i Wiedzy o Czerwonym Krzyżu". Organizatorem konkursy była rejonowa stacja PCK w Krotoszynie

W miesiącu grudniu nasza uczennice Daria Wiśniewska zajęła II miejsce w powiecie w konkursie na pokaz multimedialny skierowany dla dorosłych i młodzieży pt." Nie daj szansy AIDS". Organizatorem konkursu był Sanepid Krotoszyn

26 listopada w ramach wolontariatu szkolnego koła PCK zbieraliśmy produkty spożywcze  na świąteczna paczkę  pod hasłem " Paczuszka dla Głodnego Brzuszka", akcja skierowana jest dla najuboższych dzieci i rodzin naszej gminy. Wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji serdecznie dziękujemy.

Napisała: Monika Miśkiewicz-Żyto