Gimnazjum w Zdunach

Z życia Gimnazjum w Zdunach

Gimnazjum zostało powołane 1 września 1999 roku. Uczęszczają do niego uczniowie ze Zdun, Baszkowa, Bestwina, Chachalni, Perzyc, Konarzewa, Rudy, Rochów i Dziewiątego.

Od roku 2007 gimnazjum wchodzi w skład Zespołu Szkół w Zdunach, którego dyrektorem jest mgr Andrzej Hejdysz, a wicedyrektorami mgr Dorota Krupińska ds. gimnazjum i mgr Iwona Skowrońska ds.szkoły podstawowej.
W roku szkolnym 2008/2009 do szkoły uczęszcza 255 uczniów. Wszyscy starają się, aby w szkole nie było nudno. Chętni mogą korzystać z różnych kółek zainteresowań. Na zajęciach sportowych szkoli się młodych amatorów sportu, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w rozgrywkach międzyszkolnych i na zawodach sportowych. Dziewczyny o pięknych głosach śpiewają w chórze, a „młodzi aktorzy” mogą rozwijać swoje uzdolnienia działając w kółku teatralnym. Młodzi informatycy surfują po sieci. Samorząd Uczniowski często organizuje różnego rodzaju imprezy dla wszystkich uczniów. Gimnazjum redaguje także swoją gazetkę o nazwie "Gimzetka", która cieszy się dużym powodzeniem. Najzdolniejsi i ambitni uczniowie godnie reprezentują szkołę na konkursach przedmiotowych, organizowanych przez powiat i województwo.

Zdjęcia z imprez szkolnych można obejrzeć w galerii.

made by Wolf (r)