CZAS NA SPORTOWE ZMAGANIA

Jak co roku w czerwcu w zdunowskim Zespole Szkół odbyło się Święto Sportu Szkolnego. Na stadionie przy ul. Strzeleckiej miała miejsce ostra, sportowa rywalizacja między uczniami poszczególnych klas. Zawodnicy mogli zmierzyć się w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 100m, skok w dal oraz pchnięcie kulą. Duch walki gimnazjalistów był tak ogromny, że nawet niesprzyjające warunki atmosferyczne nie powstrzymały młodzieży przed przystąpieniem do współzawodnictwa. Nagrodą za zwycięstwo był oczywiście medal i dyplom, ale przede wszystkim satysfakcja z wygranej i poczucie bycia najlepszym w danej konkurencji sportowej w szkole. Na zakończenie święta odbył się bieg przełajowy urozmaicony o możliwość wylosowania ciekawych nagród. Każdy uczestnik biegu otrzymał na starcie los, który po przekroczeniu mety wrzucał do specjalnego pojemnika. Za losami ukryte były przede wszystkim nagrody sportowe, jak np.: ringo, skakanki, piłki, rakietki, frisbee i inne. Po sportowej rywalizacji uczniowie mogli pokrzepić ciało pyszną kiełbaską z grilla oraz ugasić pragnienie zdrową wodą mineralną. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

napisał: Ewa Strugała